POMÔŽ DEŤOM V AFRICKOM SIROTINCI V MARACHI,
41 SIRÔT POTREBUJE JEDLO, ŠKOLSKÉ POTREBY A VIAC POSTELÍ

 

Viac ako 500 rodín farmárov v chudobnej časti Busia v Keni učíme ako pestovať  bio sezam a kde ho predávať za férové ceny. Vďaka tomu môžu deti týchto farmárov chodiť do školy. Niektoré z nich navštevujú školu hneď vedľa sirotinca, kde sa Mohammed Sande Makongolo a jeho žena Angeline už 3 roky starajú o siroty vo veku 4 – 20 rokov. Bývajú v spoločnom dome na hraniciach Kene s Ugandou, kde spravujú aj školu a zbor.

 

ADRA Slovensko je prvá organizácia, ktorá im ponúkla pomoc. Keď sme zistili, v akých podmienkach žijú, učia sa, spia, jedia…, rozhodli sme sa, že sa pokúsime vyzbierať pre tieto siroty finančnú pomoc. Za vyzbierané peniaze zabezpečíme pre sirotinec: potraviny, kravu, sliepky, školské potreby a viac postelí aj materiál na novú prístavbu. Kto im pomôže, keď nie my? Tieto deti nemajú nikoho.

Pozri sa, v akých podmienkach žije 41 detí v africkom sirotinci v Marachi

Ako môžeš pomôcť?

Môžeš prispieť finančne

Posielať veci do Afriky by bolo veľmi zložité a hlavne drahé. Preto najlepšou formou pomoci je finančný dar, ktorý nám môžeš poslať cez jednoduchý online darcovský systém. Pošli nám teraz ľubovoľnú sumu a my potrebný materiál nakúpime za výhodné ceny priamo v Keni. Alebo sa staň naším pravidelným darcom a pomáhaj ľuďom v núdzi každý mesiac.
Ďakujeme, že pomôžeš, do zbierky sa už zapojili ľudia z celého Slovenska počas Soboty s ADROU. Ste super! 🙂