POMÔŽ DEŤOM V AFRICKOM SIROTINCI V MARACHI,
44 SIRÔT POTREBUJE JEDLO, ŠKOLSKÉ POTREBY A VIAC POSTELÍ

 

Viac ako 500 rodín farmárov v chudobnej časti Busia v Keni učíme ako pestovať  bio sezam a kde ho predávať za férové ceny.

Vďaka tomu môžu deti týchto farmárov chodiť do školy. Náš dobrovoľník Samo počas rozbiehania tohto sezamového projektu objavil v Marachi rodinu, ktorá sa stará o 44 sirôt a na jeho podnet sme im začiatkom roka 2017 začali pomáhať. Pastor Mohammed Sande Makongolo a jeho žena Angeline sa už 3 roky starajú o siroty vo veku 4 – 20 rokov. Bývajú v spoločnom dome na hraniciach Kene s Ugandou, kde spravujú aj školu a zbor.

 

ADRA Slovensko je prvá organizácia, ktorá sirotincu ponúkla pomoc. Keď sme zistili, v akých podmienkach žijú, učia sa, spia, jedia…, rozhodli sme sa, že sa pokúsime vyzbierať pre tieto siroty finančnú pomoc. Koncom roka 2016 sme vyhlásili zbierku pre sirotinec na: potraviny, kravu, sliepky, školské potreby, viac postelí aj materiál na novú prístavbu. Doteraz sme spolu vyzbierali takmer 6 tisíc Eur a postupne im pomáhame tak, aby to malo pre nich čo najväčší dopad a prinieslo im to dlhodobé riešenia ich problémov a nedostatku. Ako aj pri iných projektoch pomoci – aj tu sa snažíme o to, aby sme im pomohli byť sebestační a vyriešiť najmä príčiny, nielen následky.

Kto im pomôže, keď nie my? Tieto deti nemajú nikoho.

 

Foto z terénu – sirotinec v Marachi

Video – Koncert sirôt pre Slovensko

 

Za svoje nasadenie a nezištnú pomoc pri rozbiehaní nášho sezamového projektu na pomoc 500 chudobným farmárom a ich rodinám v Busii, za boj za práva miestnych žien a identifikovanie rodiny starajúcej sa o 44 sirôt v Marachi získal náš dobrovoľník Samuel Čellár v apríli 2017 ocenenie Dobrovoľník roka SlovakAid a bol prijatý u prezidenta SR Andreja Kisku. Viac v Hlavných správach TA3.

 

Blog nášho dobrovoľníka Sama – sezam

Foto z terénu – pestovanie bio sezamu

Video – Prečo pomáhame v Keni

Pozri sa, v akých podmienkach žije 44 detí v africkom sirotinci v Marachi

Ako môžeš pomôcť?

Môžeš prispieť finančne

Posielať veci do Afriky by bolo veľmi zložité a hlavne drahé. Preto najlepšou formou pomoci je finančný dar, ktorý nám môžeš poslať cez jednoduchý online darcovský systém. Pošli nám teraz ľubovoľnú sumu a my potrebný materiál nakúpime za výhodné ceny priamo v Keni. Alebo sa staň naším pravidelným darcom a pomáhaj sirotám v núdzi každý mesiac.
Ďakujeme, že pomôžeš, do zbierky sa už zapojili ľudia z celého Slovenska počas Soboty s ADROU aj online zbierky. Aktuálny stav k 10. aprílu 2017 je 5 836,23 Eur, celkovo potrebujeme na pomoc približne 15 000 Eur. Ste super! 🙂