ADRA na Pohode

Festival Pohoda je príležitosťou zapojiť sa do pomoci Ukrajine. Účastníci môžu sami nabaliť balík humanitárnej pomoci a pripojiť aj svoj osobný odkaz…

Využili sme možnosť urobiť niečo užitočné aj spolu s tisíckami ľudí na festivale Pohoda v Trenčíne. V našom veľkokapacitnom stane ľudia môžu spolu s našimi dobrovoľníkmi pripravovať humanitárne balíky pomoci, ktoré pozostávajú z trvanlivých potravín a hygienických potrieb. Ľudia môžu pripojiť aj krátky osobný odkaz pre prijímateľov pomoci. Balíky pomoci budú následne odoslané na Ukrajinu.

Viac ako 13 000 rodín si už takéto balíky pomoci prevzalo v mestách Irpiň, Buča, Dnipro, Kharkov, Černovci, Vinnitsa, Boroďanka a iných. Aktuálne každý týždeň ADRA Slovensko naplní a odošle 1 kamión (20t, 1320 balikov na 33 paletách). Naši partneri z ADRA Ukrajina ich distribuujú utečencom, ktorí museli opustiť svoje domovy, ale aj ľuďom v oblastiach zničených vojnou.

Dobrovoľník Alex z Ukrajiny s nami spolupracuje od začiatku tejto krízy: „Na Pohode chceme každému návštevníkovi povedať o tom, aké dôležité je pomáhať ľuďom na Ukrajine. Vojna žiaľ ešte neskončila a situácia ľudí sa stále zhoršuje. V našom ADRA stane si môžu účastníci Pohody vyskúšať zabaliť balíky pomoci, a my ich doručíme ukrajinským rodinám, ktoré trpia následkami vojny.“

Ak nie ste na Pohode, ale tiež chcete pomáhať aj vy môžete darovať takýto balík pomoci na https://www.adra.sk/…/balik-pomoci-pre-rodinu-na-ukrajinu/. Potraviny za vás nakúpime, zabalíme a doručíme na Ukrajinu priamo do rúk ľudí. Ďakujeme!

V rámci nášho stanu je na Pohode aj organizácia Kto pomôže Ukrajine / Kto pomôže Ukrajine Aupark.

 

 

 

en_USEN