Náš tím

Náš tím

Stanislav Bielik

Stanislav Bielik

riaditeľ

Prijal som zodpovednosť riaditeľa ADRA Slovensko. Keď sa niečo stane, je to pre mňa výzva pomáhať. Starám sa o to, aby sme ako tím robili veci, ktoré skutočne majú zmysel.

Kontakt: stanislav.bielik@adra.sk

tel.: 0905 304 896

 

Bol som pri tom, keď sa v r. 1993 zakladala ADRA na Slovensku. Namiesto povinnej vojenskej služby som nastúpil na civilnú službu do ADRA. Vyhol som sa výcviku v kasárňach, ale ocitol som sa so zásielkami humanitárnej pomoci priamo na frontových líniách počas vojny v bývalej Juhoslávii a Abcházsku. Dotyk s utrpením ma zbavil ilúzií..

Dlhé obdobie som venoval práci s deťmi a mládežou v cirkvi. Učil som ich pomáhať a zapájať sa do dobrovoľníctva.

Moja srdcovka sú zahraničné misie v rozvojových krajinách. Čím sú podmienky ťažšie, tým je to pre mňa väčšia výzva. Roky som sa venoval horolezectvu, takže dobrodružstvo mi je vlastné. Humanitárka je tiež silný ADRAnalín a navyše to má aj zmysel.

Relaxujem pri hudbe a vo voľných chvíľach vyrábam a opravujem gitary.

Martin Pavelka

manažér projektov a komunikácie

V ADRA zodpovedám za prípravu a manažment humanitárnych projektov zameraných na pomoc Ukrajine a ľuďom utekajúcim pred vojnou. Zastrešujem taktiež externú komunikáciu.

 

Po ukončení štúdia Ruských a východoeurópskych štúdií som prostredníctvom ADRA na rok vycestoval ako SlovakAid dobrovoľník do Gruzínska. V osídli pre vnútorne vysídlených ľudí Tserovani som v lokálnej organizácii For Better Future manažoval rozvojové projekty a pomáhal s marketingom lokálnemu sociálnemu podniku.

Po ukončení vyslania som ako EU Aid dobrovoľník strávil 2.5 roka v Turecku. V organizácii Small Projects Istanbul som zodpovedal za manažment projektov a dobrovoľníkov, externú komunikáciu a fundraising.

IMG-20210702-WA0001
ZRI

Zuzana riečanOVÁ

administratíva a účtovníctvo

V ADRA pracujem ako administratívna pracovníčka a účtovníčka. Starám sa o projekty pomoci na Slovensku a zabezpečujem, aby všetky doklady boli riadne zaúčtované.

 

Stredoškolské štúdium som absolvovala na SPŠ v Revúcej v odbore Technicko-informatické služby a neskôr na Konzervatóriu  J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Počas študentských čias som sa venovala aktívne práci v OZ Klub Prieskumník – Pathfinder. Po ukončení štúdia som pôsobila v školstve. Najprv ako pedagóg a neskôr v administratíve. V neziskovom sektore pôsobím už desiaty rok ako administratívna pracovníčka a účtovníčka.

Aktívne sa taktiež zapájam do činnosti v rámci Cirkvi Adventistov siedmeho dňa.

K mojim záľubám patrí hudba, turistika, plávanie a volejbal. Moja obľúbená farba je fialová.