Vo svete

Našim poslaním je slúžiť ľuďom tak, aby každý mohol žiť dôstojne.

Aktuálne pôsobíme v Ukrajine, Ugande, Sýrii, Libanone a prostredníctvom našich dobrovoľníkov a dobrovoľníčok aj v ďalších krajinách sveta. 

PrebiehajÚce PROJEKTY

Untitled design

UKRAJINA
humanitárna pomoc

V týchto neľahkých časoch poskytujeme humanitárnu pomoc rodinám na Ukrajine a materiálne pomáhame odídencom na Slovensku. Do ukrajinských nemocníc prevážame zdravotnícke potreby. Počas prvých mesiacov krízy sme poskytovali pomoc utečencom bezprostredne po prekročení hraníc.

SÝRIA
prístup k vode

Rekonštrukciou vodovodnej infraštruktúry v sýrskej Latakii zabezpečíme komunitám postihnutým ničivým zemetrasením prístup k pitnej vode.
ADRA_2023_Turecko_Zemetreseni-13
20221024_140727 (1)

LIBANON
prístup k vode

Pre sýrskych utečencov a Libanončanov v oblasti Biká a Balbek-Harmel budujeme vodovodnú infraštruktúru a zabezpečujeme vodné rezervoáre.

UGANDA
potravinová sebestačnosť

V spolupráci s ADRA Uganda sme v osídli Kyaka II, kde žije viac ako 120 000 utečencov, zriadili farmu a tréningové centrum. Novousadlíkov učíme farmárčiť, a pestovať vlastnú úrodu, aby tak dokázali uživiť svoje rodiny.
UG 05
ESP (3)

Humanitárne dobrovoľníctvo

Prostredníctvom programu European Solidarity Corps vysielame dobrovoľníčky a dobrovoľníkov na humanitárne projekty do Ugandy a Srbska.

Rozvojové dobrovoľníctvo

Prostredníctvom grantov SlovakAid vysielame rozvojových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky do nízkopríjmových krajín 
DBU_dec_1-–-kopia-1-1

UKONČENÉ PROJEKTY

 Libanon (2019-2021)
 Humanitarian Volunteers in Action
en_USEN