Humanitárne dobrovoľníctvo EU Aid

Humanitárne dobrovoľníctvo

ADRA Slovensko je zapojená do iniciatívy EU Aid Volunteers, v rámci ktorej trénujeme a vysielame európskych dobrovoľníkov do nízkopríjmových krajín. V rámci projektu SuDHAV3 (Sustainable Development through Humanitarian Aid Volunteering 3) vysielame dobrovoľníkov do Albánska, Gruzínska a Turecka. Naši dobrovoľníci sa vo svojich miestnych hostiteľských organizáciách venujú asistencii pri projektovom manažmente, fundraisingu, ale aj priamej práci s beneficientmi.

Situácia

Neziskové organizácie v nízkopríjmových krajinách často čelia náročnej kombinácii potreby pomoci zraniteľným komunitám a nedostatku financií. Dôsledkom je nízky počet zamestnancov, ktorí čelia vysokej pracovnej vyťaženosti. Dobrovoľníci svoju hostiteľskú organizáciu podporujú, aby mohla ľuďom v núdzi pomáhať efektívnejšie či inovatívnejšie. Nikdy teda nenahrádzajú miestnych, ale im asistujú a prinášajú nové nápady a iné spôsoby nahliadania na problémy.

Partners:

ADRA Slovensko, Adice (Francúzsko) a Mondo (Estónsko) administratívne zastrešujú projekty, vyberajú, školia a vysielajú dobrovoľníkov, následne ich na diaľku mentorujú a monitorujú priebeh ich pôsobenia.

Medzi hostiteľské organizácie patria ADRA Albánsko, NCCS (Albánsko), Merkuri (Gruzínsko) a Small Projects Istanbul (Turecko). Práve oni mentorujú a koordinujú dobrovoľníkov a ich činnosť priamo v mieste vyslania.

Projekty sú financované Európskou komisiou a manažované agentúrou EACEA v spolupráci s DG EAC.

Pridajte sa k nám

Ak sa chcete stať humanitárnym dobrovoľníkom, sledujte náš web, Facebook a Instagram, kde pravidelne informujeme o otvorených pozíciách.

Galéria

Related articles

Produkty v HelpShop-e

en_USEN