ADRA večer: O krajine – Ukrajine – 11. 7. 2018 o 17,30 hod.

Ako sa vyznať v aktuálnej politickej situácii na Ukrajine? Aké sú pohnútky utekajúcich ľudí, ale aj príbehy vnútorne presídlených ľudí? Kto stojí za informačnou vojnou v krajine? Prečo sa (ne)darí prebiehajúcim reformám? Ako sa vyvíjajú vzťahy s Ruskom? Čo na to občianska spoločnosť, mimovládny sektor a médiá? Čo na to my? Ako môže svojmu východnému susedovi pomôcť Slovensko?

Pozývame ťa na ďalší z ADRA večerov do čajovne UNIK v Bratislave. Tentoraz sa neformálna diskusia (v angličtine) zameria na minulú, súčasnú, ale aj budúcu situáciu u našich východných susedov – na Ukrajine. Hostkou večera bude ukrajinská komunikačná expertka, Viktoriya Hrubas, ktorá pricestuje do Bratislavy na študijnú cestu.

Viktoriya Hrubas momentálne pracuje ako komunikačná expertka pre Danish Refugee Council. Svoj výskum v rámci doktorandského štúdia na Zaporizhzhya national univerzity orientuje na decentralizáciu krajiny, reformovanie viacerých sektorov na Ukrajine, ako aj na potrebu modernizácie politického systému u tohto nášho východného suseda. V minulosti pracovala pre niekoľko mimovládnych organizácií i medzinárodných inštitúcií, dokonca pôsobila tri roky ako tlmočníčka i koordinátorka pozorovania štyroch typov volieb vo svojej domovine.

Viktoriyna študijná cesta do SR (9. 7. – 13. 7.) je organizovaná vďaka projektu ‘Enhancing civil society’s management, fundraising and communication in Ukraine’, ktorý implementuje ADRA Slovensko vďaka podpore Medzinárodného vyšehradského fondu. Viac sa o projekte možno dočítať tu: https://www.adra.sk/budovanie-kapacit-ukrajina/

Tešíme sa na teba už v stredu 11. 7. 2018 o 17,30 hod. v čajovni UNIK na Ferienčíkovej 5 v Bratislave. Vstup na diskusiu je voľný.

 

 

en_USEN