ADRA Slovensko sa pripojila k projektu Itibo

V r. 2019 sme v ADRA CZ a ADRA SZ spojili sily a dohodli sme sa na spolupráci pri niektorých projektoch. Jedným z nich je Itibo hospital.

Keď sme sa Aleša pýtali, čo ho najviac v súčasnosti trápi, vypadlo z neho – elektrika. Miestna sieť je natoľko nestabilná, že aj niekoľko krát za deň ostaneme bez zdroja elektriky. A ako zákon schválnosti sa to stane práve keď máme na stole pacienta, alebo niekto je na JIS (JIP) závislý na prístrojoch. Toto je fakt problém.

Netrvalo dlho a urobili sme rozhodnutie, že sa pokúsime tento problém vyriešiť. Nasledovali odborné konzultácie, hľadanie sponzorov, kontaktovanie dodávateľov v Afrike… A dnes sme v Itibo ako tím 5 technikov a elektrikárov aby sa sen stal skutočnosťou. V spolupráci s miestnymi odborníkmi sme kúpili a doviezli veľký generátor, solárne panely, batérie a nekonečné množstvo káblov, všelijakých regulátorov, konvertorov a ďalších vecí.

Pracujeme na tom, aby nemocnica mala zdroj elektrickej energie zo solárnych panelov, ktorý pomôže vykryť krátkodobé výpadky elektriky pre prístroje a súčasne zabezpečí aby nemocnica mala svetlo. Pri dlhodobejších výpadkoch automaticky naskočí veľký dieselový generátor, aby sa chod nemocnice nezastavil.

Sme radi, že teraz môžeme spolupracovať s tímom lekárov a medikov z CZ, aby sa dobrá vec podarila. Ďakujeme priatelia za vašu priazeň a podporu. Spoločnými silami naozaj dokážeme lepšie pomáhať.

Sledujte nás aj na facebooku ADRA Slovensko. Pozrite si aj naše video na https://youtu.be/ZxGs1Y6N0a0

.

en_USEN