Benefičný koncert v Košiciach

V sobotu večer ukrajinská speváčka Oksana Kozun – Turcerová potešila košické publikum svojim úžasným hlasom.

Koncert sa niesol v znaku pomoci Ukrajine a vyvrcholil dojemným moment, keď Oksana prizvala svojich krajanov zaspievať ľudovú pieseň. Bol to už tretí, a záverečný zo série benefičných koncertov na podporu Ukrajiny. Koncert bol taktiež veľkým poďakovaním pre všetkých obetavých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí aj naďalej pomáhajú zmierniť dopady vojny na Ukrajine. Ich pomoc smeruje rodinám, ktoré na Slovensku našli dočasné útočisko, rovnako však aj pripravujú balíky pomoci, ktoré posielame na Ukrajinu, alebo nás podporujú finančne.
 
Okrem darovania prostredníctvom nášho HelpShop-u, prispeli návštevníci koncertu aj hotovosťou – darom v celkovej sume 1 341,76 € a 20 CHF. Za vašu podporu a dôveru vám veľmi pekne ďakujeme.
 
Aj vďaka týmto benefičným koncertom sme minulý týždeň odoslali 2 kamióny balíkov pomoci v priebehu 3 dní. Celková hodnota tejto pomoci predstavovala 130 000 €. Naši partneri z ADRA Ukrajina sa následne starajú o distribúciu na území Ukrajiny.
 
S pomocou však ani z ďaleka nekončíme. Ďalšie kamióny s balíkmi pomoci odídu na Ukrajinu už budúci týždeň. Podporiť nás môžete aj vy:
 
1️⃣ Darujte balík pomoci rodinám na Ukrajine (15 kg potravín a hygienických potrieb), ktorý vystačí 1 rodine na 2-3 týždne.
Darovať balík pomoci môžete tu.
Video o našej potravinovej pomoci tu.
 
2️⃣ Prispejte do verejnej zbierky pre Ukrajinu zaslaním ľubovoľnej čiastky na číslo účtu:
SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS 2022001
 
3️⃣ Prispieť môžete aj zaslaním darcovskej SMS na tel. č. 877 v tvare DMS ADRA (DMS medzera ADRA). Cena darcovskej SMS správy je 2€.
 
Ďakujeme a veríme, že spolu s vašou pomocou pomôžeme viacerým.

en_USEN