Darujte vzdelanie deťom v Ugande

Naša nová iniciatíva HelpKids vám dáva možnosť darovať vzdelanie konkrétnym deťom zo sociálne slabších rodín v Ugande.

 
Deti patria do školy. Čo však, ak nemajú rodičov, alebo ich rodičia na to nemajú finančné prostriedky?
 
Naša nová iniciatíva HelpKids vám dáva možnosť zmeniť túto situáciu a darovať vzdelanie konkrétnym deťom zo sociálne slabších rodín v Ugande.
 
Nadviazali sme spoluprácu hneď s dvoma školami:
 
Youth Initiative Primary School bola založená skupinou mladých ľudí, ktorí prišli ako utečenci do tábora Kyaka II na západe Ugandy, v ktorom žije viac ako 120 000 utečencov z Konga, Burundi, Rwandy a Južného Sudánu. Po odchode z tábora a získaní vzdelania sa sem rozhodli vrátiť a pomáhať tunajším deťom. Momentálne sa starajú o 450 detí vo veku od predškolského veku po prvý stupeň základnej školy. Ide o jedinú školu v tábore, ktorá deťom posyktuje nielen vzdelanie, ale aj stravu. S hladným bruškom sa totiž nedá učiť.
 
V rámci tejto školy podporujeme dva programy pre siroty a deti zo sociálne slabších rodín:
 
🔸 Školné + strava pre 1 dieťa na 1 mesiac (20 €/mesačne)
🔸 Strava BEZ školného pre 1 dieťa na 1 mesiac (12 €/mesačne)
 
Treasure Junior School je komunitná škola, ktorá sa nachádza na predmestiach Kampaly. S pomocou kvalifikovaných pedagógov poskytuje vysokokvalitné vzdelanie a pripravuje svojich absolventov na úspešné pokračovanie štúdia na stredných školách. Škola tiež ponúka internátny program, ktorý poskytuje príležitosť deťom, ktoré by inak skončili na ulici. Tento program im poskytuje nielen vzdelanie, ale aj výchovu od predškolského veku až po druhý stupeň základnej školy.
 
V rámci tejto školy podporujeme dva programy pre siroty a deti zo sociálne slabších rodín:
 
🔸 Školné + INTERNÁT+ strava pre 1 dieťa na 1 mesiac (60 €/mesačne)
🔸 Školné BEZ internátu + strava pre 1 dieťa na 1 mesiac (35 €/mesačne)
 
AKO TO FUNGUJE?
 
1) Prejdite na našu stránku HelpKids.
 
2) Na spodku stránky si vyberte zo zoznamu jedno alebo viac detí, ktoré by ste chceli dlhodobo a systematicky podporovať (ideálne aspoň jeden školský rok, minimálne však 1 trimester = 4 mesiace).
 
3) Vyplňte registračný formulár a zašlite ho na našu adresu: helpkids@adra.sk
 
4) Na základe vašej registrácie vás naša koordinátorka programu bude kontaktovať a pripraví pre vás sponzorskú zmluvu, zaistí všetku administratívu spojenú s projektom a postará sa, aby ste mali pravidelné informácie a kontakt s vašim školákom.
 
Pokiaľ chcete jednorazovo zabezepčiť stravu pre jedno alebo viac detí v Ugande, prejdite priamo do nášho ADRA HelpShop-u
 
Ak potrebujete viac informácií, neváhajte sa na nás obrátiť na e-mailovej adrese: helpkids@adra.sk
 
Ďakujeme, že vám osudy afrických detí nie sú cudzie!

en_USEN