Dni Ukrajiny v Košiciach

Prijali sme pozvanie na slávnostné otvorenie podujatia „Dni Ukrajiny“ v Košiciach.

 
Naším cieľom bolo nielen podporiť a osláviť túto iniciatívu, ale aj zvýšiť povedomie o kultúrnych a sociálnych hodnotách oboch krajín.
 
Súčasťou podujatia boli dve výstavy ukrajinských umelcov, ktoré ponúkli pohľad do bohatej umeleckej scény Ukrajiny. Okrem toho sme mali možnosť preskúmať prezentácie činnosti mimovládnych organizácií a občianskych združení, medzi ktorými vynikala aj naša ADRA. Teší nás, že náš prínos pri poskytovaní pomoci na našich hraniciach a na Ukrajine neostáva nepovšimnutým.
 
Najviac dojímavým momentom pre nás bolo osobné stretnutie s vojnovými veteránmi, hrdinami, ktorí bojovali za svoju krajinu a obetovali časť svojho zdravia.
 
Spoločne sme prezentovali naše úspešné projekty spolupráce s kolegami z ADRA Japonska a Švédska, ktoré nám umožňujú poskytovať ešte účinnejšiu pomoc postihnutým oblastiam.
 
Počas slávnostnej akcie účastníci podujatia odprevadili náš tím pred cestou na Ukrajinu. Prechod cez hranice bol rýchly a večer sme už boli v Mukačeve, kde nás čakali ďalšie stretnutia a spoločné aktivity s našimi partnermi z ADRA Ukrajina.
 
Teší nás, že podujatie posilnilo naše medzinárodné väzby a ukázalo, že spoločným úsilím môžeme prispieť k lepšej budúcnosti pre všetkých. Ďakujeme za pozvanie!

en_USEN