Druhá vlna COVID-19, ADRA stále v akcii…

ADRA pomáha zaistiť logistiku pri rozširovaní kapacity odberových miest v Bratislavských nemocniciach. Naši spolupracovníci, ktorých už voláme „Tesári bez hraníc“ spolu s dobrovoľníkmi využili aj nedele – čas keď sú odberové centrá zatvorené – na vybudovanie ďalších prístreškov a čakárne, aby mohlo byť v pondelok ráno spustené do prevádzky ďalšie pracovisko v nemocnici na Kramároch. V Ružinovskej nemocnici sa zase riešilo premiestnenie odberového centra pred vstup do nemocnice, čo znamenalo rozobrať a znovu postaviť prístrešok na novom mieste.

Druhá vlna pandémie COVID-19 priniesla prudký nárast počtu infikovaných a nebývalý nápor na testovacie centrá. Využívanie kontajnerových buniek na diagnostiku a odbery sa osvedčilo. Sme radi, že aj vďaka vašej podpore môžeme pomáhať vytvoriť podmienky pre prácu lekárov a zdravotníkov, ktorí slúžia v prvej línii zápasu s pandémiou.

Podpora domovom sociálnych služieb

Seniori sú pri pandémii COVID-19 najviac ohrozenou skupinou. Preto sa ADRA sústreďuje na pomoc domovom sociálnych služieb. V posledných mesiacoch sme do 129 domovov pre seniorov po celom Slovensku distribuovali pomoc ako vitamínové doplnky, dezinfekčné a ochranné prostriedky, ale aj germicídne žiariče, nové prikrývky, nábytok a pod. Všetko dostali zdarma ako formu humanitárnej pomoci. Náklady na dopravu pokryla ADRA, pomohli naši dobrovoľníci vo všetkých regiónoch Slovenska. ADRA dodávka, ktorú nám na túto službu poskytla spoločnosť SPP distribúcia už najazdila niekoľko tisíc kilometrov pri rozvážaní pomoci. Spoločnými silami sa dobrá vec podarila a my pokračujeme ďalej…

Tu je zoznam miest a obcí, kde sme vďaka sponzorom a drobným darcom mohli poslúžiť: Bardejov, Batizovce, Bernolákovo, Blatné, Bratislava, Brezno, Brodské, Bzince nad Javorinou, Cífer, Čadca, Číž, Detva, Devínska Nová Ves, Diviacka Nová Ves, Dolný Pial, Galanta, Giraltovce, Hajnáčka, Hodruša-Hámre, Horňa, Horné Obdokovce, Horné Orešany, Horné Saliby, Horné Štitáre, Horný Bar, Hrnčiarovce nad Parnou, Hrnčiarske Zalužany, Humenné, Chorvátsky Grob, Chynorany, Jarabina, Jasová, Kajal, Kalinovo, Kežmarok, Kláštor pod Znievom, Klčov, Klenovec, Komárno, Kostolná, Košice, Košice – Pereš, Krajné, Kráľovský Chlmec, Kremnica, Kúty, Legnava, Lehnice, Levice, Liptovské Sliače, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Machulince, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Moravany nad Váhom, Moravský Svätý Ján, Nálepkovo, Námestovo, Nemecká – Dubová, Neporadza, Nitrianska Streda, Nižná Polianka, Nová Bošáca, Nové Mesto Nad Váhom, Novosad, Očšadnica, Paprad, Pata, Pčoliné 143, Pezinok, Pohorelá, Poltár, Poprad Kvetnica, Poprad Veľká, Poproč, Považská Bystrica, Prešov, Prievaly, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Sebedín – Bečov, Senec, Skačany, Slovenská Ľupča, Snina, Spišské Bystré, Stará Ľubovňa, Sučany, Svaty Jur, Svit, Šamorín, Šelpice, Tatranská Polianka, Tekovská Breznica, Tisovec, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Unín, Varín, Veľká Lomnica, Velky Biel, Veľký Šariš, Voderady, Vojčice, Vojka nad Dunajom, Vrútky, Zákamenné, Zavar, Zázrivá, Žehra, Žiar nad Hronom, Žilina.

Ďakujeme dobrovoľníkom sponzorom a všetkým ochotným ľuďom, ktorí nám pomáhate účinne pomáhať. Aj vďaka vám to „spolu zvládneme“.

Našich sponzorov a donorov nájdete na www.adra.sk/patri-sa-povedat-jedno-velke-dakujeme/

en_USEN