Gratulujeme, Adrika!

Naša koordinátorka dobrovoľníkov v Trenčíne si odniesla ocenenie Srdce na dlani.

Ocenenie v kategórii „Koordinátorka dobrovoľníkov v Trenčianskom kraji“ si prevzala naša kolegyňa Adriana Činčalová (vpravo), ktorá koordinuje prácu ukrajinských a slovenských dobrovoľníkov v našom trenčianskom baliacom centre, v ktorom pripravujeme humanitárne balíky pomoci pre ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine.
 
Počas slávnostného večera nechýbali ani dojemné momenty a spomienky na začiatok krízy. Ako vníma ocenenie samotná Adrika?
 
„Keď sa pozriem na to, ako to celé začalo, zmocňuje sa ma silná emócia. Od začiatku tejto krízy sa stretávame s ľuďmi, ktorí si prežili hrôzy vojny a museli utiecť zo svojich domovov, opustiť svoje rodiny, blízkych.. Sme vtiahnutí do ich príbehov, ktoré sú častokrát veľmi smutné. Aj napriek tomu však zažívame svetlé momenty. Najsilnejším z nich je pre mňa práca s dobrovoľníkmi. Či už to bola ich počiatočná pomoc na hraniciach, alebo príprava humanitárnych balíkov pomoci tu u nás v Trenčíne. Ich sila a odhodlanie pomáhať mi dodáva energiu. Vidieť, ako sa každý snaží doniesť to svoje “srdce na dlani” ľuďom, ktorí to potrebujú najviac, je jeden z najsilnejších zážitkov v mojom živote. Dnes večer sme si opäť pripomenuli dôležitosť spolupráce. Bez prítomnosti ľudí, ktorí nás podporujú, by to nešlo. Je to to najsilnejšie, čo máme. Ďakujem všetkým za podporu a spoluprácu! Sú veci, ktoré sa dajú dosiahnuť len ak držíme spolu.“
 
V kategórií „Dobrovoľnícky projekt“ získal ocenenie projekt Trenčín pomáha Ukrajine, ktorý vedie Danka Váni (vľavo), a s ktorým úzko spolupracujeme už od začiatku utečeneckej krízy.
 
Gratulujeme oceneným a želáme veľa síl do ďalších mesiacov!
 

en_USEN