Help Team Bus na cestách

BUS ADRA je naplno zapojený do pomoci pri boji s pandémiou. Slúžime pre tímy zdravotníkov Banskobystrického samosprávneho kraja ako mobilná očkovacia jednotka.

Tento týždeň sme zaisťovali dopravu a logistiku zdravotníckym tímom v okolí Lučenca.

„Pre nás dôchodcov je toto veľká pomoc.“ Povedala mi dnes ráno jedna staršia pani, ktorá sa v doprovode svojej susedky prišla zaočkovať do mobilného očkovacieho centra. „Nemusíme ďaleko cestovať a otravovať susedov, alebo známych, aby nás odviezli. Viete, my starší nechceme byť nikomu na obtiaž…“

Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti je KardioMed z Lučenca. Profesionálny tím lekárov  a zdravotníkov je ochotný okrem služby vo vakcinačnom centre robiť aj výjazdy do okolitých miest a obcí. Tento týždeň sme im pomáhali s dopravou pri výjazdoch do mesta Poltár a obce Cinobaňa.  

ADRA oceňuje aj výbornú spoluprácu s miestnou samosprávou, ktorá zabezpečila všetko potrebné – priestory, koordináciu občanov i potrebné technické zázemie. Občania sú veľmi vďační za službu mobilného očkovacieho tímu. To, že nemusia za očkovaním cestovať do vzdialených miest je veľkou pomocou zvlášť pre starších občanov, ktorí často majú aj problém s mobilitou.

Skúsenosť z dobrej spolupráce medzi krajskou a miestnou samosprávou, poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a nami – neziskovkami nás ubezpečuje, že slogan „Spolu to zvládneme“, je naozaj pravdivý.

Pre viac informácií o možnostiach a podmienkach spolupráce s našim tímom ako aj koordináciu výjazdov nás kontaktujte na:

Mgr. Stanislav Bielik, stanislav.bielik@adra.sk, 0905 304 896

en_USEN