Humanitárna pomoc pre Libanon

Lietadlo s delegáciou zo Slovenska odletelo do ťažko skúšaného Bejrútu. Neletí však naprázdno, ale je plne vyťažené humanitárnou pomocou pre ľudí v Libanone.

Humanitárny materiál poskytla správa štátnych hmotných rezerv, ale aj neziskové organizácie: ADRA, Magna a Vysoká škola sv. Alžbety. V zásielke sú tisíce rúšok a respirátorov, testy na covid-19, germicídne žiariče, ale aj sušené mlieko pre deti a ďalší nevyhnutný materiál pre miestne nemocnice.

Delegácia štátnej tajomníčky ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR p. Ingrid Brockovej uskutoční oficiálnu návštevu Libanonu. Cesty sa zúčastňujú aj zástupcovia humanitárnych organizácií, ADRA a Vysoká škola sv. Alžbety, ktoré pôsobia v Libanone.

Súčasťou programu bude aj slávnostné odovzdanie vodojemu v dedine Hay El Shaab Wal Zahraa, Baalbek, ktorého stavbu zaistila ADRA Slovensko s finančnou podporou Slovak AID. Sme radi, že budeme môcť oficiálne odovzdať do užívania vodojem s objemom 500m3, ktorý zabezpečuje v oblasti sužovanej suchom  pitnú vodu pre 29 000 obyvateľov.

 

en_USEN