Humanitárna pomoc pre Sýriu

Naša humanitárna pomoc pre Sýriu mieri do postihnutých oblastí.

 
Humanitárnu pomoc v objeme takmer 6 ton včera dopravil do Bejrútu vládny špeciál Slovenskej republiky. Súčasťou tejto pomoci bolo aj 400 balíkov s dekami a spacími vakmi, ktoré sme zakúpili prostredníctvom vašich príspevkov do verejnej zbierky. Deky a spacie vaky pomôžu práve ľuďom, ktorých februárové zemetrasenia pripravili o strechu nad hlavou. Bez vašich veľkorysých príspevkov by naša pomoc nebola možná. Ďakujeme!
 
V Sýrii pretrváva vojnový stav, z bezpečnostných a logistických dôvodov tak bude pomoc prepravená po pozemnej trase prostredníctvom Úradu humanitárnej pomoci Európskej komisie a doručená v koordinácii so Sýrskym arabským polmesiacom.
 
„Dnešná zásielka je výsledkom spolupráce, na ktorej sa podieľalo historicky najväčšie množstvo aktérov z mimovládneho a súkromného sektora. Samotné doručenie pomoci predstavovalo po logistickej stránke jednu z najväčších výziev, ktorú sme vďaka zastupiteľskému úradu SR v Bejrúte a s pomocou partnerov z Európskej komisie zvládli. Keďže humanitárne potreby ľudí v Sýrii sú naďalej masívne, Slovensko zašle 7. marca aj ďalšiu zásielku.“ – štátna tajomníčka rezortu diplomacie, Ingrid Brocková.
 
Do pomoci sa môžete zapojiť aj naďalej:
IBAN: SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS: 2023001
 
Finančný dar môžete venovať aj prostredníctvom našej stránky.
 
Ďakujeme!

en_USEN