Humanitárna pomoc z Belgicka

Belgickí aktivisti nám darovali päť a pol tony humanitárnej pomoci.

Skupinka belgických aktivistov, pozostávajúca zo Sandry, Raphaela, Patricka, Mickaela, Christophera, a Bruna nám včera priviezla päť a pol tony potravín, hygienických potrieb, liekov a oblečenia, ktoré sú určené ľuďom zasiahnutým vojnou na Ukrajine.
 
Aktivisti už počas prvých dní vojny začali mobilizovať svoje okolie a zorganizovali zbierku materiálnej pomoci pre Ukrajinu. Ich rozhodnutie darovať vyzbieranú pomoc práve nám v ADRA Slovensko, prišlo po tom, čo sa dozvedeli, že máme skúsenosť a kapacitu s odosielaním humanitárnej pomoci na ukrajinskú stranu. Časť pomoci pošleme ľuďom na Ukrajine, a časť poputuje do našich ADRA DobroCentier, ktoré zabezpečujú materiálnu pomoc utečencom na Slovensku.
 
Počas návštevy našich belgických podporovateľov im riaditeľ našej organizácie, pán Stanislav Bielik, predstavil naše humanitárne projekty a aktivity. Následne sme sa spoločne vydali do bratislavského Auparku, kde sme nakúpili potraviny a hygienické potreby pre utečencov v hodnote 500 €.
 
Ďakujeme všetkým, ktorí do tejto zbierky prispeli, a komu osud Ukrajincov nie je ľahostajný. Rovnako veľká vďaka patrí aj dobrovoľníčke Zuzke, ktorá nám zabezpečila kontakt na skupinu, a na pár hodín sa stala našou tlmočníčkou.
 
Pomôcť môžete aj vy:
 
1️⃣ Darujte balík pomoci rodinám na Ukrajine (15 kg potravín a hygienických potrieb), ktorý vystačí 1 rodine na 2-3 týždne.
Darovať balík pomoci môžete tu.
Video o našej potravinovej pomoci tu.
 
2️⃣ Prispejte do verejnej zbierky pre Ukrajinu zaslaním ľubovoľnej čiastky na číslo účtu:
SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS 2022001
 
3️⃣ Prispieť môžete aj zaslaním darcovskej SMS na tel. č. 877 v tvare DMS ADRA (DMS medzera ADRA). Cena darcovskej SMS správy je 2€.
 
Ďakujeme a veríme, že spolu s vašou pomocou pomôžeme viacerým.

en_USEN