Kongres rodín 2022

Na Štrbskom Plese sme sa zúčastnili Kongresu Rodín. V rámci 3-dňového pobytu sme sa rozprávali o vzťahoch, duchovných hodnotách a osobných hraniciach.

Témy, ktorým sme sa tento rok venovali, boli viac ako aktuálne. Rozprávali sme sa o tom, ako citlivo nadviazať vzťah s ľuďmi, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii, kde sú naše osobné hranice, ako si ich správne nastaviť, a ako predísť vyhoreniu.
 
Počas školenia s názvom „Labyrint vzťahov a cesta von,“ sa nám prihovoril český psychiater Max Kašparů, ktorý na príbehoch z vlastnej lekárskej praxe analyzoval medziľudské vzťahy a kultúrne a duchovné hodnoty, ako aj dôsledky ich absencie. Vzácnou hostkou bola aj psychoterapeutka Katarina Bojdová, ktorá nám prezradila, ako si môžeme zlepšiť vzťahy s našimi blízkymi a čo na to potrebujeme.
 
Školenie bolo určené najmä ADRA dobrovoľníkom, ktorí nás už dlhodobo podporujú a zapájajú sa do rôznych dobrovoľníckych aktivít, no privítali sme aj ostatných účastníkov Kongresu Rodín.
 
Okrem sebavzdelávania sme sa taktiež prepojili s tatranskou prírodou a vychutnali si koncert hudobníka Pavela Helana, ktorý zahral ako deťom, tak aj dospelým. V rámci koncertu sme usporiadali benefičnú zbierku, výťažky ktorej pôjdu na pomoc rodinám na Ukrajine.

 

en_USEN