Látky pre študentov učilišťa v Černihive

Ako sa sen o látkach stal realitou.

Stanislav Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko
 
Pred pár mesiacmi sme v Černihivskej odbornej škole začali s prípravami na projekt rekonštrukcie strechy a výmeny okien. Počas návštevy krajčírskej dielne pre študentov nám riaditeľka povedala: „Keby ste nám mohli zohnať nejaké kúsky látok, aby sme mohli študentov učiť šiť.“ Vtedy som ju len vypočul a odpovedal neurčito, pretože som nevedel sľúbiť takúto pomoc.
 
Pri návrate domov, ešte na ceste, som dostal telefonát od jednej známej: „Mám také nutkanie ti zavolať, ani neviem prečo. Pred časom som zatvorila krajčírsku firmu a ostali mi nejaké látky. Nevedeli by ste to ako ADRA nejako využiť?“
 
Slovo dalo slovo, čin dal čin. Nakoniec sme mali plnú veľkú dodávku látok, gombíkov, nití a ďalšieho materiálu pre celú krajčírsku dielňu. Nabalili sme 7 plných paliet a prepravili ich do Černihivskej odbornej školy. Riaditeľka a jej kolegyne boli nesmierne šťastné.
 
„Začínam pri vás veriť na zázraky,“ povedala a všetkých nás vyobjímala. „Teraz máme zásobu látok na dlhý čas. Medzi našimi študentami je mnoho presídlencov alebo detí zo sociálne slabých rodín. Teraz dostanú šancu sami pre seba ušiť to, čo potrebujú. A už sa teším, ako naša škola vytvorí novú vlastnú kolekciu odevov.“
 
Aj takéto príbehy píše služba v humanitárnej pomoci. Niekto má konkrétne potreby, niekto iný ich vie naplniť a niekto nad nami vie o oboch. Naše poslanie je už len to pospájať a previezť, aby sa dobrá vec podarila.
 
 
Spolu pre Ukrajinu. Pridajte sa k našej misii a pomôžte nám podporiť zraniteľných ľudí v Ukrajine
 

en_USEN