Misia Slovinsko ukončená

Zbalili sme náš humanitárny tábor a vraciame sa späť na Slovensko.

Dobrovoľníci z ADRA Slovenija ukončili svoju pomoc v obci Okonina presúvajú sa do ďalšej oblasti, kde už však nebudú potrebovať náš veľkoplošný stan a ani Help Team Bus. Zbalili sme teda náš humanitárny tábor a vraciame sa späť na Slovensko. Týmto ukončujeme našej pôsobnosti v Slovinsku.
 
„Vaša pomoc prišla práve včas, keď sme ju najviac potrebovali,“ povedala nám Katja Kotnik, riaditeľka ADRA Slovinsko a jedným dychom dodáva: „Váš prínos nám pomohol vytvoriť zázemie pre desiatky našich dobrovoľníkov, ktorí denne pomáhajú v zatopených oblastiach. Vytvorili ste pre nás priestor, kde sme mohli prespať, najesť sa a uložiť si svoje veci. Práve v tejto spolupráci a solidarite tkvie sila našej medzinárodnej siete ADRA. Ďakujeme!“
 
Náš slovenský tím sa priamo v teréne venoval zabezpečeniu zázemia a preprave vysúšačov, čerpadiel, potravinovej pomoci a hygienických potrieb pre postihnutých obyvateľov. Stovky miestnych dobrovoľníkov neúnavne pracuje už niekoľko týždňov, aby sa život ľudí čo najskôr vrátil do normálnych koľají. Ľudia preukázali mimoriadnu obetavosť a vďačnosť.
 
Teplé a slnečné počasie nám pomohlo, avšak následky tejto tisícročnej vody budú obyvateľov Slovinska trápiť ešte niekoľko mesiacov.
 
Na rozlúčku prišli aj naši kolegovia z civilnej obrany Slovenskej republiky. Sú tu, aby spolu s tímom vodohospodárov pomohli vrátiť rieku späť do pôvodného koryta a obnoviť prístup do oblastí, ktoré boli odrezané od okolia.
 

 
Týmto sa chceme úprimne poďakovať všetkým, ktorí ste podporili našu pomoc v Slovinsku. Vaša pomoc znamená veľa pre ľudí v núdzi. Ďakujeme!
 
Podporiť obnovu Slovinska môžete aj naďalej finančným príspevkom na účet verejnej zbierky:
IBAN: SK83 8330 0000 0028 0179 0152
Variabilný symbol: 2023005

en_USEN