ADRA Kórea pomáha s nami

Pomoc pre ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine prúdi z celého sveta. K našej pomoci sa pripojili aj kolegovia z ADRA Kórea.

Päťčlenný tím, ktorý viedol riaditeľ IkHyun Kim, navštívil v týchto dňoch Slovensko.
 
„Obdivujeme vašu prácu a nadšenie ľudí na Slovensku. Vaša malá krajina robí veľké veci,“ povedal riaditeľ v rozhovore s ADRA dobrovoľníkmi. Naši kórejskí partneri však neprišli s prázdnymi rukami. Aj oni podporili náš projekt, prostredníctvom ktorého pripravujeme a odosielame balíky potravinovej pomoci na Ukrajinu. Ich dar v hodnote 20.000 USD nám umožnil zakúpiť a pripraviť 400 potravinových balíkov (10 paliet pomoci). Tieto balíky v nasledujúcich dňoch odošleme do Mukačeva (Zakarpatská oblasť), odkiaľ budú putovať priamo do rúk 400 ukrajinských rodín.
 
Spolu s našimi hosťami sme navštívili hraničný priechod Vyšné Nemecké a centrum pre registráciu utečencov v Michalovciach, kde sa zoznámili s podmienkami, v ktorých naši dobrovoľníci poskytovali pomoc utečencom po prekročení hraníc.
 
Navštívili sme aj náš humanitárny sklad v Košiciach, kde sa naši partneri zapojili do prípravy rodinných balíkov a pomohli pri nakládke ďalšieho kamióna pomoci na Ukrajinu. Zaujímali sa aj o príbehy utečencov, ktorí našli dočasné útočisko v našich priestoroch a tiež pomáhajú pri balení zásielok pomoci. Tí paradoxne utiekli z mesta Buča a teraz balia pomoc, ktorú zasielame do ich rodného mesta. S hrdosťou vravia: „Vy nám umožňujete pomáhať našim..“.
 
Spolupráca medzinárodnej siete ADRA je pre nás veľkou pomocou. Naši partneri po celom svete mobilizujú zdroje, a my v ADRA Slovensko sa vďaka strategickej polohe staráme o nákup a prepravu humanitárnej pomoci.
 
Pomôcť prostredníctvom nás môžete nasledovnými spôsobmi aj vy:
 
1️⃣ Darujte balík potravinovej pomoci a hygienických potrieb, ktorý vystačí 1 rodine na 2-3 týždne. 
Viac informácií o balíku a spôsobe darovania nájdete tu.
 
2️⃣ Prispejte do verejnej zbierky pre Ukrajinu zaslaním ľubovoľnej čiastky na číslo účtu:
SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS 2022001
 
Vaša podpora nám umožňuje pomáhať tam, kde sme potrební.
 
Ďakujeme!
 

en_USEN