Ocenenie „Srdce na dlani“

ADRA a Kto pomôže Ukrajine si za svoje dobrovoľnícke aktivity odniesli ocenenie Srdce na dlani.

Ani tento rok sme nechýbali na oceňovaní „Srdce na dlani,“ ktoré je určené pre dobrovoľníkov, dobrovoľníčky, a organizácie, venujúce sa pomoci ľuďom v núdzi.
 
Iniciatíva Kto pomôže Ukrajine Aupark, ktorú od mája zastrešujeme, získala „Mimoriadne ocenenie za dobrovoľníctvo s celospoločenským prínosom“. Stovky ochotných a odhodlaných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok venovali tisíce hodín pomoci ukrajinským odídencom a potvrdili, že aj naďalej existujú ľudia, ktorí chcú pomáhať druhým a prispieť k lepšiemu svetu. S vašim nasadením sme dokázali spolu pomôcť tisíckam ľudí. Ďakujeme!
 
Veľká vďaka patrí aj koordinátorkám Miesta humanitárnej pomoci Saške a Janke. Vaša schopnosť koordinovať a riadiť tím je skutočne nadľudská. Ste pre nás príkladom toho, ako sa dajú úspešne zvládnuť aj tie najťažšie úlohy. Ďakujeme vám za vaše nasadenie a neúnavnú prácu, a teší nás, že môžeme spolupracovať s takými skvelými koordinátorkami ako ste vy.
 
Za naše dobrovoľnícke projekty v zahraničí sme získali „Ocenenie za dlhodobý prínos pri vysielaní dobrovoľníčok a dobrovoľníkov pod značkou SlovakAid„. Za posledných desať rokov sme takto do krajín globálneho juhu vyslali desiatky dobrovoľníčok a dobrovoľníkov, ktorí pomáhali neziskovým organizáciám a zraniteľným komunitám v Albánsku, Ekvádore, Filipínach, Gruzínsku, Keni, Libanone, Moldavsku, Srbsku, Ukrajine, a Vietname. Traja z našich SlovakAid dobrovoľníkov získali za svoju činnosť ocenenie „Dobrovoľník/čka roka“.
 
Ďakujeme Platforme dobrovoľníckych centier a organizácií za organizáciu podujatia a všetkým oceneným blahoželáme.

en_USEN