Pomáhame reštartovať DSS Pezinok

„Ďakujeme. Dokázali sme to spolu“! hlása transparent na balkóne domova pre seniorov Pezinok, v ktorom si COVID-19 vyžiadal najviac obetí. Pred koronakrízou v domove žilo 94 seniorov. Epidémia tu mala prudký nárast, nakazilo sa až 57 klientov a 17 zomrelo.
Prísne karanténne opatrenia si vyžadovali zlikvidovať všetky kontaminované prikrývky, posteľnú bielizeň, kompletne dezinfikovať úplne všetko… A teraz sa začína akoby opäť od nuly.

Aj ADRA pomáha vrátiť život v tomto domove do normálnych koľají. Priviezli sme 40 nových prikrývok, ktoré poslúžia na vybavenie celého vynoveného oddelenia. Je to dar od našej partnerskej organizácie ADRA Rakúsko. Dodali sme aj vitamínové doplnky pre seniorov i personál, ktoré im pomôžu v tomto nebezpečnom období posilniť imunitu.

Tragický príbeh DSS Pezinok paradoxne pomohol zachrániť mnohých obyvateľov iných domovov, kde okamžite začali prísne dodržiavať všetky karanténne opatrenia. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme na Slovensku dokázali uchrániť našich seniorov.

Prísne karanténne opatrenia tu platia aj teraz. Na vrátnici nám zmerali teplotu, zaevidovali sme sa a vypísali zdravotný dotazník. Vďační a hlavne obetaví pracovníci domova prevzali našu pomoc a potom sa rozhovorili. Týždne prežité v ochranných skafandroch, pohľad smrti do očí a boj s neviditeľným nepriateľom, to sú dojmy, ktoré im navždy ostanú vryté v pamäti. A my sme odchádzali s presvedčením, že práve sme stretli hrdinov… Ďakujeme.

en_USEN