Pomoc pre nemocnicu na Ukrajine

Do multidisciplinárnej nemocnice v meste Talne v Čerkaskej oblasti sme prepravili 33 paliet zdravotníckych potrieb.

Vedúci lekár Oleh Solodko vo svojom rozhovore pre miestne médiá poznamenal, že je to prvýkrát, čo nemocnica dostala také veľké množstvo pomoci. Väčšina potrieb je určená pre nemocničných pacientov, no časť pomoci bude venovaná dobrovoľníckym centrám a odboru sociálnoprávnej ochrany.
 
Humanitárna pomoc, ktorá zahŕňa obväzy, ortézy, infúzne sady, antiseptiká, plášte, chirurgické masky a respirátory, rukavice, plienky pre dospelých, a periodickú hygienu, bude použitá pre potreby utečencov, ktorí sa nachádzajú v hospostoch, ako aj obyvateľov komunity v meste Talne.
 
Personál nemocnice vyjadrili úprimnú vďaku charitatívnej organizácii ADRA, ako aj všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili do pomoci.
 
Veľká vďaka patrí Francúzskej civilnej ochrane, ako aj našim kolegom z ADRA Francúzsko a ADRA Ukrajina, ktorí nám pomohli zaistiť odovzdanie zásielky priamo v nemocnici. Dopravu sme mohli zaistiť vďaka finančnej podpore Nadácii EPH. Celkovo ide už o druhý kamión so zdravotníckymi potrebami, ktorý sme odoslali na Ukrajinu. Viac o pomoci pre nemocnicu v Charkove tu.

 

en_USEN