Pomoc pre seniorov v Charkove

Humanitárne balíky pomoci sme odovzdali vysídleným seniorom v Charkove a okolí.

S pomocou charitatívnej nadácie Kolochati a Charkovského fondu obnovy sme odovzdali potravinové balíky vysídleným seniorom, ktorí našli útočisko v charkovskom centre pomoci. Niektorí seniori sú pripútaní na lôžko, alebo invalidný vozík, a mnoho z nich sa pohybuje len za pomoci chodítka. Väčšina z vysídlených seniorov má viac ako 80 rokov, a jedna pani prednedávnom dokonca oslávila jubilejných 100 rokov!
 
Mnoho ukrajinských seniorov bolo ešte pred vojnou odkázaných na vlastné sily. Práve ich zasiahla vojna azda najťažšie. Zničené obydlia, nedostupnosť zdravotnej starostlivosti, samota.. Robíme všetko pre to, aby sme ich v tom nenechali osamote. Balíky pomoci obsahujú 15 kg. trvanlivých potravín a hygienických potrieb.
Seniori našli dočasné útočisko v centre pomoci v Charkove.
Pomôžte nám zmierniť následky vojny. Pridajte sa k nám, a venujte dobročinný dar – rodinný balík pomoci.
 
Odovzdanie humanitárnej pomoci partnerom prebehlo za účasti Mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky na Ukrajine, pána Mareka Šafina.
 
.  .  .
Projekt „Posilnenie prístupu k základným potravinám a hygienickým potrebám pre najzraniteľnejšiu časť populácie na Ukrajine,“ v trvaní 8/2022 – 4/2023, je realizovaný z prostriedkov Oficiálnej rozvojovej pomoci SR.
 

 

en_USEN