Požiar v Kecerovciach

Pomohli sme 6 rodinám, ktoré ničivý požiar pripravil o strechu nad hlavou. Priamo z terénu píše náš riaditeľ Stanislav Bielik.

Podvečer mi zavolal Ferko Turták z komunitného centra v Kecerovciach: nemáte nejaké spacáky, lehátka, potraviny…?
 
Vyhoreli sociálne domčeky v Kecerovciach a 6 rodín ostalo bez strechy nad hlavou. Všetky naše spacáky a deky však putovali do centre pomoci utečencom na hranici vo Vyšnom Nemeckom..
 
Takže začali telefonáty kto a ako môže pomôcť. Starosta spolu s ľuďmi z komunitného centra v Kecerovciach sú naozaj akční. Postihnutým rodinám zabezpečili náhradné ubytovanie v materskej škole, lehátka, prikrývky a všetko potrebné pre týchto 36 ľudí, ktorí prišli o všetko.
 
Práve som sa vracal z ADRA DobroCentra v Košiciach s dodávkou preťaženou zásielkou trvanlivých potravín. Zastavil som sa v nám už dobre známom komunitnom centre Kecerovce. Pre každú rodinu sme pripravili veľkú krabicu – viac ako 25 kg základných trvanlivých potravín. V koordinácii so starostom sme pripravili plán distribúcie tak, aby rodiny postupne dostávali pomoc počas najbližšieho mesiaca, až kým sa opäť nepostavia na nohy.
 
S komunitným centrom v Kecerovciach spolupracujeme dlhodobo. Okrem darovania materiálnej pomoci tu počas pandémie slúžil aj náš ADRA Bus – Mobilná očkovacia jednotka.
 

en_USEN