Spolupráca s Kto pomôže Ukrajine

Vstupujeme do spolupráce s iniciatívou Kto pomôže Ukrajine, v prevádzke Miesta humanitárnej pomoci v bratislavskom Auparku.

V Mieste humanitárnej pomoci v bratislavskom Auparku nájdu odídenci materiálnu pomoc.

„Najsilnejším momentom pre mňa je, keď sledujem mimoriadnu obetavosť dobrovoľníkov a darcov, ktorí v Auparku systematicky a neúnavne pomáhajú už tri mesiace. Výnimočne si vážim aj službu ľudí z Ukrajiny. Sami majú dosť starostí aby si zabezpečili základné potreby, predsa však venujú svoj čas i úsilie, aby zmiernili utrpenie svojich krajanov. Vieme, že mnohí dobrovoľníci sú už vyčerpaní, ale pomoc je stále veľmi potrebná. Aj preto sme sa rozhodli podporiť iniciatívu Kto pomôže Ukrajine a vstúpiť do partnerstva v Mieste humanitárnej pomoci. Sme presvedčení, že keď spojíme svoje sily, skúsenosti i zdroje, dokážeme účinnejšie pomôcť,“ hovorí Stanislav Bielik, riaditeľ ADRA Slovensko.
 
Od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine prešli už vyše 4 mesiace. Obdivujeme vytrvalosť dobrovoľníkov i drobných darcov a chceme sa im poďakovať.
 
  • Poskytli pomoc ukrajinským rodinám viac ako 15 000-krát.
  • Počas tohto obdobia navštívilo prevádzku viac ako 11 000 darcov – fyzických osôb, firiem, škôl a iných organizácií.
  • Odhadovaná hodnota pomoci (len potravín a hygienických potrieb) predstavuje vyše 400 000 EUR.
  • Toto všetko sa podarilo aj s pomocou slovenských a ukrajinských dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí do centra prišli ochotne pomôcť viac ako 5000-krát.
Venovať tašku pomoci môžete aj vy. Stačí zájsť do nášho ADRA HelpShopu-u.
Tento mimoriadne obetavý tím dala dokopy a 3 mesiace viedla Andrea Cocherová – tiež ako dobrovoľníčka. Vďaka Andrejka, máš náš veľký rešpekt. Nasadila si latku naozaj vysoko.
 
V podpore ukrajinských rodín nepoľavujeme a otvárame ďalšie kolo pomoci, ktoré bude zamerané na rodiny s viacerými deťmi a seniorov, ktorí sú bez rodiny.
 
Okrem toho, že sme spojili sily s tímom dobrovoľníkov z Kto pomôže Ukrajine, zdieľali sme aj naše zdroje pomoci. Náš Help Team Bus sme doplna naložili v Košickom sklade firmy GEFCO, ktorej ďakujeme za bezplatné poskytnutie skladových priestorov, a do Miesta humanitárnej pomoci v Auparku sme doviezli 5 ton hygienických potrieb, šampónov a mydiel, ktoré nám darovali naši francúzsky partneri.
 
Zapojte sa prosím ešte pred letom do ďalšej vlny pomoci, ktorá je stále potrebná. Len vďaka vám, našim darcom, môže byť pomoc adresná a rýchla. V našom Mieste humanitárnej pomoci v bratislavskom Auparku všetci vidíme a vnímame potrebu a obrovský záujem o takúto pomoc zo strany odídencov. Preto vám ďakujeme, že sa stále zapájate a podporujete.
 
Ďakujeme a veríme, že spolu s vašou pomocou pomôžeme viacerým.

en_USEN