Stretnutie s veľvyslancom SR v Slovinsku

V Slovinsku sme sa stretli s veľvyslancom SR v Slovinsku, pánom Petrom Zeleňákom a spolupracovali so Slovenským vodohospodárskym podnikom.

Do nášho strediska humanitárnej pomoci v Slovinsku zavítal veľvyslanec Slovenskej republiky v Slovinsku, pán Peter Zeleňák, ktorý nám poďakoval za našu rýchlu reakciu na nešťastie a dobrú reprezentáciu slovenskej občianskej spoločnosti v zahraničí. Pána veľvyslanca sme privítali v našom veľkoplošnom stane, ktorý slúži ako sklad humanitárnej pomoci, prevideli ho našim mobilným stanovišťom – Help Team Busom a predstavili mu prácu miestnych dobrovoľníkov a českej a rakúskej pobočky ADRA.
 

V spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom sa nám pomocou dronu podarilo preskúmať povodia okolitých riek a určiť obnovné práce na ich korytách. Pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku počas víkendu vrátili do pôvodného koryta rieku Planina a spriechodnili tak cestu na Cajnar. Obnovné práce na brehu rieky Okonina pokračujú aj naďalej.
 
Sme radi, že v spolupráci s našimi krajanmi môžeme aj mimo územia Slovenska poskytovať našu expertízu a pomáhať tak ľuďom postihnutých nešťastiami.
 
Podporiť náš tím v Slovinsku môžete finančným príspevkom na účet verejnej zbierky:
IBAN: SK83 8330 0000 0028 0179 0152
Variabilný symbol: 2023005

en_USEN