ADRA na festivale MY FEST

Dňa 17. augusta 2019 sa uskutočnil prvý ročník letného festivalu pre celú rodinu a ADRA bola pri tom. Hudba špičkových kapiel, motivujúci rečníci a mnoho ďalších aktivít pre mládež a hlavne deti. Vďaka celej armáde dobrovoľníkov a nadšencov si na svoje prišli návštevníci všetkých vekových kategórií.
Riaditeľ ADRA Slovensko Stano Bielik bol pozvaný, aby ako jeden z troch rečníkov podujatia oslovil návštevníkov. Povedal nám k tomu: „O čom inom by som mal hovoriť ľuďom ako o pomoci a službe? MyFEST je kresťanský festival a pomáhať – to je samotnou podstatou kresťanstva. Aby bolo náboženstvo vyvážené, musí sa v ňom spájať šírenie dobrej správy o Bohu spolu s praktickou pomocou ľuďom. Takto to robil Ježiš Kristus, prví kresťania a vlastne veriaci v každej dobe. Biblia to definuje takto: Čistá a nepoškvrnená zbožnosť pred Bohom a Otcom je: navštevovať siroty a vdovy v ich súžení a chrániť sa pred poškvrnou sveta. (Jk 1,27)
Súčasťou pôsobenia kresťanských cirkví vždy ADRA… Nemôžeme sa však spoliehať, že náš kresťanský záväzok – pomáhať – za nás urobia nejaké organizácie, ktoré pre tento účel založili cirkvi. Ich poslaním je len vytvárať príležitosti, aby každý osobne mohol slúžiť konkrétnym ľuďom a konkrétnou pomocou. Pomáhame tým v prvom rade sebe – lebo nás to robí citlivejšími voči utrpeniu druhých – a samozrejme aj tým, ktorí tú pomoc potrebujú.“
ADRA mala na podujatí aj svoj stánok s prezentáciou aktivít humanitárnej pomoci a organizovali sme aj verejnú zbierku pre nemocnicu Itibo v Keni, kde pomáhame. ĎAKUJEME všetkým ochotným prispievateľom, ktorí podporili náš projekt v Afrike finančným darom. Pri príležitosti festivalu sa vyzbieralo 173,92 € v hotovosti a ľudia sa pripojili aj k zbierke, ktorá stále prebieha prostredníctvom webovej služby darujme.sk na adrese: https://adra.darujme.sk/3069.
Festival MyFEST je založený na kresťanských hodnotách a je otvorený pre všetkých ľudí, bez ohľadu na ich vierovyznanie. Viac info o MyFESTE: myfest.sk, facebook.com/myfest.sk/

en_USEN