Pomoc dorazila do miest Buča a Irpiň

Potravinové balíky dorazili do bojmi zmietaných miest Buča a Irpiň, kde ich naši spolupracovníci z ADRA Ukrajina odovzdali priamo do rúk miestnych obyvateľov.

 
Balíky potravinovej pomoci, ktoré ste mnohí podporili darom v našom ADRA HelpShop-e, už našli svojich príjemcov na ukrajinskej strane. Jedným z nich je aj Viktor, ktorý má 60 rokov a žije v Irpini (neďaleko Kyjeva). Aj napriek ťažkým bojom sa so svojou manželkou rozhodli v meste zostať a postarať sa o svojich príbuzných. Jeho 20 ročná dcéra Tatiana však počas bojov opustila mesto a celé hodiny utekala cez lesy, aby sa dostala do Kyjeva a odtiaľ úspešne až na západ Ukrajiny.
 
Viktor dnes dostal od nás 15 kg balík potravinovej pomoci a ihneď pozval svojich susedov, aby ich pohostil. Ešte síce nevedel čo je v balíku, ale s úsmevom dodal, že to určite bude „niečo veľmi užitočné a dobré“.
 
Z dôvodu krvavých bojov a zamínovania neboli tieto mestá doteraz dostupné a humanitárna pomoc sa sem dostala len s ťažkosťami. Naši spolupracovníci však našli spôsob ako ju sem prepraviť. Preto svoju pomoc do tejto oblasti plánujeme v najbližších dňoch zintenzívniť.
 
To však nie je všetko. V ADRA sklade v Košiciach naši dobrovoľníci pripravujú ďalších 1320 balíkov potravinovej pomoci a hygienických potrieb, ktoré opäť naplnia 20 tonový kamión.
 
Darovať potravinový balík jedným klikom môžete aj Vy.
 
Ďakujeme, že aj vďaka Vašej podpore môžeme pomôcť ľuďom, ktorí sa kvôli vojnovému konfliktu ocitli v kríze. Nákup potravín pre túto zásielku významnou mierou podporila aj Nadácia EPH.
Spolu pomôžeme viacerým.

en_USEN