Vianočný Santa Bus

Aj tento rok sme vyzdobili náš pojazdný ADRA Help Team Bus, naplnili ho hračkami, oblečením, drogériou a potravinami, a pokračovali v našej pomoci ľuďom v núdzi.

Výsledkom našej cesty je vyše 1000 km naprieč Slovenskom a radosť v očiach detí a dospelých, ktorí kvôli náročným životným situáciám nemôžu tráviť sviatky doma alebo si dopriať oddych a trochu radosti.
 
Ako správny diaľkový autobus sme nevynechali žiaden kút Slovenska. V Košiciach sme odovzdali materiálnu pomoc DOMKO DSS, ktorý poskytuje pomoc ľuďom s rôznymi stupňami odkázanosti – od podporovaného bývania až po špecializované zariadenie. V Bačkove sme navštívili reedukačné centrum pre deti vo veku 11 až 15 rokov, ktorým sme venovali rôzne spoločenské hry na spestrenie spoločne strávený okamihov.
 
Na strednom Slovensku nás už čakali klientky z DSS Pohorelská Maša a okrem aktívnej pomoci pri plnení skladu nás pozvali na návštevu kde sme spoločne spomínali na letný tábor a plánovali ďalšie spoločné aktivity s našimi dobrovoľníkmi.
 
Juh Slovenska patril pomoci OZ Dobré Srdiečka, ktoré pomáha rodinám v núdzi v celom regióne. Sme radi, že sme mohli prispieť ku radostnejším sviatkom mnohých rodín aj my.
 
Cestu sme ukončili v Senci, kde občianske združenie Občianska Pomoc SK pomáha odídencom z Ukrajiny, ktorí tu našli dočasné útočisko.
 
Viac o našej pomoci na Slovensku sa dočítate tu
 
Zapojiť sa do našej pomoci môžete aj vy. Viac informácií o možnostiach finančnej pomoci nájdete tu
 
Pomáhame aj vďaka vašej podpore. Ďakujeme!
 

en_USEN