Voda pre Sýriu

V Latakii, ktorá bola zasiahnutá minuloročným zemetrasením, pokračujeme v oprave vodovodného potrubia.

Nová vodovodná sieť zabezpečí prístup k vode pre viac ako 26 000 ľudí v štvrti Al-Datoor, v ktorej žijú vnútornými vysídlencami z Idlibu, Aleppa a Lattakie.
 
Sever Sýrie už dlhodobo čelí závažnému problému s prístupom k vode. V mnohých domácnostiach voda nikdy neprúdi a inde sú jej dodávky obmedzené kvôli poškodeniu potrubia zemetrasením. Ľudia sú často nútení nakupovať vodu z alternatívnych zdrojov, ktoré sú však nákladné a nie vždy bezpečné.
 
V rámci nášho projektu pracujeme na oprave 2 500 metrov vodovodného potrubia v troch hlavných uliciach štvrti Al-Datoor. Po dokončení výmeny budú domácnosti využívať vodu každé dva dni po dobu štyroch hodín denne, čo by malo predstavovať 50 l na osobu na deň.
 
Obnova vodovodných sietí pomôže obyvateľom, aby neboli odkázaní na získavanie vody z neoverených, častokrát nebezpečných, zdrojov vody a výrazne zredukuje nákupy a distribúciu vody v plastových obaloch.
 
. . .
Projekt SAMRS/2023/HUM/1/5 – Voda pre život: Obnova vodovodnej infraštruktúry pre komunity zasiahnuté zemetrasením v Sýrii (angl. RINSE) je financovaný zo zdrojov Oficiálnej rozvojovej pomoci SR – SlovakAid a realizovaný v spolupráci s partnerskou organizáciou ADRA Sýria.
 

en_USEN