Humanitárny koridor

Získali sme certifikáciu, ktorá nám v rámci humanitárneho koridoru umožňuje jazdiť na Ukrajinu pod oficiálnym logom humanitárnej pomoci.

Takáto certifikácia nám zabezpečí prednostný vstup na hranice, ako aj rýchlejšie colné odbavenie. Ide o zásadnú pomoc, keďže vodiči kamiónov, ktorí prepravovali naše balíky pomoci, museli doteraz čakať na hraničných priechodoch dlhé hodiny, a niekedy aj dni.
 
Kamióny s našou pomocou odteraz jazdia pod logom humanitárnej pomoci. Balíky pomoci, ktoré na Ukrajinu posielame, pomohli už vyše 55 tisíc ľuďom v oslobodených mestách, obciach a úkrytoch.
 
Len za posledný týždeň sme na Ukrajinu odoslali 3 kamióny s humanitárnou pomocou, ktoré tak prinesú potraviny a hygienické potreby pre skoro 12 tisíc ľudí v Žitomíre, Ternopile a Zakarpatskej oblasti. Jeden z týchto kamiónov nám pomohli nabaliť účastníci Festivalu Pohoda a s druhým nám pomohli mládežníci počas akcie YFJ v Piešťanoch.
 
Naši partneri z ADRA Ukrajina, s ktorými spolupracujeme od začiatku vojny, následne balíky distribuujú presídlencom a obyvateľom oslobodených a vojnou zničených miest a dedín. Od začiatku vojny sa naša humanitárna pomoc dostala už vyše 55 tisíc ľuďom na Ukrajine. Venovať balík pomoci môžete aj vy. Viac informácii o balíku pomoci nájdete tu
 
Rodiny a domácnosti, ktorým posielame humanitárnu pomoc, sú veľmi vďačné a obsah a kvalitu humanitárnych balíkov si pochvaľujú. Teší nás, že naša humanitárna intervencia získava takúto pozitívnu odozvu a utvrdzuje nás v presvedčení, že pomáhať má aj naďalej zmysel.
 
Viac o našej humanitárnej pomoci sa dočítate v článku
 
Ďakujeme, že nám aj naďalej pomáhate.

 

en_USEN