UKRAJINA

Naša pomoc Ukrajine

Vojna na Ukrajine zmenila život miliónom ľudí, ktorí tak ostali odkázaní na pomoc iných. Pred touto tragédiou nezatvárame oči, a ľuďom, zasiahnutých vojnou pomáhame pomáhame aj naďalej:
 

1. Humanitárna pomoc zraniteľným domácnostiam na Ukrajine

Naše humanitárne balíky pomoci, ktoré obsahujú 15 kg trvanlivých potravín a hygienických potrieb, pomohli už vyše 200 000 ľuďom na Ukrajine. Na Ukrajinu sme celkovo odoslali 49 kamiónov s viac ako 1 000 tonami humanitárnej pomoci. Pomoc sa takto dostáva ľuďom v oslobodených mestách, miestach so zničenou infraštruktúrou, úkrytoch, a kolektívnych centrách ADRA Ukrajina. 

Naše projekty pomoci realizujeme vďaka finančnej podpore Oficiálnej rozvojovej pomoci SR, Japan Platform, medzinárodnej sieti ADRA, a sieti korporátnych a súkromných darcov. Viac o jednotlivých projektoch po rozkliknutí.

2. Generátory pre ukrajinské nemocnice a utečenecké centrá

Výpadky elektriny a zima predstavujú hrozbu pre pacientov nemocníc a presídlencov v kolektívnych centrách. Vďaka distribúcii viac ako 80 generátorov, sme presídlencom v evakuačných centrách vrátili nielen svetlo, ale aj teplo, a to aj počas každodenných raketových útokov.

Pozrite si naše video reportáž z odovzdávania generátorov v Kyjeve.

Prostredníctvom podpory Ministerstva zahraničných vecí Japonska (MoFA), môžeme pomáhať aj nemocniciam a zabezpečiť im tak pacientom jednotky intenzívnej starostlivosti prístup k teplu a svetlu.

3. Zdravotnícke potreby pre ukrajinské nemocnice

Mnohé zdravotnícke zariadenia na Ukrajine nemajú prístup k základným zdravotníckym potrebám.  Zdravotnícke potreby nám zasiela Francúzska civilná ochrana, a s prepravou a distribúciou materiálu nám pomáhajú naši kolegovia z ADRA Francúzsko a ADRA Ukrajina. Viac o našej pomoci sa dočítate tu a tu.

4. Rekonštrukcia materských a odborných škôl 

Raketové útoky poškodili stovky vzdelávacích zariadení, ktoré tak boli nútené prerušiť výučbu a čakajú na opravu. Vďaka podpore tajvanskej vlády a Nadácie Pontis sme začali s rekonštrukciou vojnou poškodených odborných škôl a materských škôlok v Černihivskej oblasti.

5. Materiálna pomoc odídencom na Slovensku

Prostredníctvom našich ADRA DobroCentier a Miestu humanitárnej pomoci v bratislavskom Auparku, poskytujeme materiálnu pomoc (potraviny, hygienické potreby, šatstvo, obuv, a iné) ukrajinským odídencom, ako aj zariadeniam, ktoré im poskytujú služby a ubytovanie. Naše dobrovoľnícke tímy pomáhajú v 8 ADRA DobroCentrách v Bratislave, Banskej Bystrici, Piešťanoch, Trenčíne, Martine, Liptovskom Hrádku, Gerlachove a Košiciach. Podporiť naše DobroCentrá môžete finančným darom. Viac info tu.

Venovať tašku pomoci s 10 kg potravín a hygienických potrieb môžete aj vy. Tašku pomoci si odídenci prevezmú v Mieste humanitárnej pomoci bratislavskom Auparku.

6. Pomoc po prekročné hraníc (aktivita ukončená, ďakujeme za podporu)

Od začiatku konfliktu sme pomáhali utečencom pri zabezpečovaní logistiky v utečeneckom centre v Michalovciach a na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom. Naši dobrovoľníci, medzi ktorými boli aj ukrajinsky hovoriaci študenti, pomáhali ľuďom v odpočinkovej zóne a čakárni pri organizácii dopravy, zabezpečovali ukrajinským deťom zaujímavý program plný hier a kreatívnych činností. Spolupracovali sme s odborníkmi z IPčka, ktorí utečencom zabezpečovali prvú psychologickú pomoc. Viac o našich aktivitách v utečeneckom centre tu, tu a tu.

Podporte našu prácu

FINANČNE

Príspevkom do verejnej zbierky pre Ukrajinu:
SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS: 2022001

 

MATERIÁLNE

Venovaním potravín, oblečenia, obuvi, hygienických potrieb, nábytku, elektronických zariadení, vitamínových doplnkov, hračiek, a iných. Darované veci poskytneme tým, ktorí ich potrebujú najviac.

Napíšte nám na office@adra.sk a my Vám radi poskytneme viac informácií.

 
Ďakujeme, že aj vďaka vašej podpore môžeme pomôcť tým najzraniteľnejším, ktorí sa kvôli vojnovému konfliktu ocitli v kríze.

Related articles

Darujte

en_USEN