Návšteva z ADRA Japonsko

Naši partneri japonskej pobočky ADRA, Aki a Junko, zavítali na Slovensku, aby tu spolu s nami zahájili začiatok nášho nového projektu.

Humanitárny projekt je podporený zo zdrojov Japan Platform a umožní nám zabezpečiť potraviny, hygienu a teplé oblečenie pre viac ako 70 000 ľudí na Ukrajine. Prvou zastávkou bol preto náš nový veľkokapacitný sklad, ktorý sme si prenajali špeciálne na účely nášho projektu. O potrebe humanitárnej pomoci sa naši japonskí partneri presvedčili aj počas návštevy partnerskej organizácie ADRA Ukrajina, a distribúcie pomoci priamo v teréne.
 
 
Zameriame sa aj na potreby odídencov na Slovensku. Navštívili sme preto naše trenčianske DobroCentrum, ktoré im poskytuje materiálnu pomoc už od marca. Teší nás, že vďaka veľmi dobrej spolupráci s iniciatívou Trenčín pomáha Ukrajine sme mohli spojiť sily aj s inými organizáciami a zväčšiť náš záber pomoci.
 
 
Zavítali sme aj do Kultúrno informačného centra (KIC), ktoré odídencom pomáha v integrácií, hľadaní ubytovania, a výučbe slovenčiny. S viceprimátorom Patrikom Žákom a koordinátorkou odídencov Danou Váni sme hovorili o potrebách a možnostiach pomoci komunite odídencov.
 
Nenechali sme si taktiež ujsť možnosť navštíviť Inštitút vzdelávania Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v Omšení, v ktorom aj naďalej prebýva viac ako 80 odídencov z Ukrajiny. S riaditeľkou Inštitútu, pani Jankou Beďačovou, vedieme výbornú spoluprácu a zabezpečujeme, aby naša pomoc odpovedala na akútne potreby odídencov.
 
Viac o našej pomoci Ukrajine tu.

 

en_USEN