Zásielka humanitárnej pomoci smerovala do Libanonu

Pandémia covid-19 nás presvedčila, že humanitárne krízy nám nikdy nie sú vzdialené. Začiatkom roka 2021 sme sa aj na Slovensku ocitli v stave, kedy sme nevyhnutne potrebovali pomocnú ruku zo zahraničia. Sme radi, že dnes nám už situácia dovoľuje opätovať solidaritu a podporiť zdravotnícku starostlivosť v krajinách, kde to práve potrebujú viac ako my. Odovzdali sme humanitárnu zásielku do nemocnice v Libanone.  

V máji sme boli prizvaní k oficiálnej štátnej návšteve v Libanone, v rámci ktorej slovenská delegácia priviezla do krajiny humanitárnu pomoc, najmä zdravotnícky materiál na podporu miestnych nemocníc. Spolu s partnerskou ADRA Lebanon sme odovzdali materiálnu pomoc v hodnote 32 000 EUR štátnej nemocnici v meste Baalbek na východe krajiny, ktorú taktiež vo vlnách sužuje nával pacientov s covid-19. V tomto regióne Libanonu sme dlhodobo aktívni, avšak nemocnicu sme si vybrali aj preto, že sa jej dostáva málo pomoci v porovnaní s väčšími zariadeniami v Bejrúte.

Čo sme nemocnici darovali?

  • 20 germicídnych žiaričov, ktoré ničia vírusy a baktérie v ovzduší uzavretých priestorov
  • 8 000 zdravotníckych rúšok
  • 1 400 respirátorov

 

  • A najmä, gesto solidarity v časoch stupňujúcej sa ekonomickej a humanitárnej krízy

 

Dúfame, že naša humanitárna zásielka pomôže chrániť životy a zdravie pacientov aj zdravotníkov v baalbeckej nemocnici. 

O ďalších aktivitách z našej cesty do Libanonu sa dočítate tu.

____________________________________________________________________________

Humanitárnu pomoc sme do Libanonu priviezli štátnym leteckým špeciálom pod záštitou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

Zásielku sme v spolupráci s ADRA Lebanon pripravili vďaka podpore od partnerskej ADRA Österreich, slovenského výrobcu respirátorov Gevorkyan, germicídnych žiaričov Promos a našich individuálnych darcov, ktorí prispeli do verejnej zbierky pre Libanon. Ďakujeme!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

en_USEN