Covid – testovacie centa

Pomoc pri budovaní testovacích centier

Pandémia koronavírusu COVID-19 sa stala pre nás výzvou skúsenosti zo zahraničných humanitárnych misií využiť doma. 

Zabezpečili sme kontajnerové bunky, ktoré slúžia ako ordinácie na vyšetrenie pacientov aj na odbery. Pre pacientov sme ako čakáreň najprv postavili stanové prístrešky. Ukázalo sa však, že tento príbeh je na dlhšie, k tomu sa pridala zima a prudký vietor. Preto sme stany vymenili za drevené pergoly. Všetko sme museli budovať mimo ordinačných hodín, teda v noci. A zrovna poriadne mrzlo. Ale naši tesári z firmy „DrevoNasBavi“ ukázali, že ich baví nielen drevo, ale aj pomáhanie.

Situation:

Keď prišla prosba o spoluprácu z infektologickej kliniky nemocnice v Bratislave na Kramároch, hneď sme sa pustili do práce. 

Úloha: rýchlo vybudovať stredisko na testovanie pacientov na COVID-19 vonku na parkovisku pred budovou nemocnice. Nutné bolo presunúť odbery a vyšetrenia von – mimo budovy nemocníc, aby sme chránili pred šírením nákazy zdravotníkov i pacientov a zabránili kontaminácii priestorov nemocnice.  

Partners:

Zaistiť infraštruktúru a logistiku testovacieho centra, to je v prvom rade o spolupráci: s nemocnicou, ktorá poskytuje zázemie, odborný lekársky personál, zdravotnícky materiál, ochranné pomôcky a celú prevádzku, Equita – občianske združenie, ktoré zabezpečuje a koordinuje prácu dobrovoľníkov – medikov, pomáha armáda SR a polícia SR organizovať ľudí a strážiť 24/7 celý areál a ADRA zabezpečuje technické zázemie. Mimoriadne dobrá a užitočná spolupráca. 

Support our project

Aj vy sa môžete zapojiť do pomoci nemocniciam na Slovensku a podporiť naše aktivity jednorázovým, alebo pravidelným finančným darom. 

 

Related articles

HELPshop products

en_USEN