Slovensko

Poslaním ADRA je slúžiť ľuďom tak, aby každý mohol dôstojne žiť.
Dokážeme to však jedine s Vašou pomocou. 

Prostredníctvom Vašej podpory sa pomoc dostáva k tisícom ľudí na Slovensku.

Pomoc znevýhodneným

Znevýhodneným matkám, deťom a seniorom často chýba prístup k základným potrebám a obracajú sa na pomocné inštitúcie ako napr. domovy sociálnych služieb alebo zariadenia pre seniorov. Tieto inštitúcie podporujeme materiálnou pomocou.

Pezinok 02
IMG-20220330-WA0008

ADRA DobroCentrá

Pomáhame tým, ktorým nemá kto pomôcť. Aj preto majú naše ADRA DobroCentrá za cieľ jedno – šíriť dobro. Robíme to prostredníctvom distribúcie rôznorodej materiálnej pomoci, spoločného trávenia voľného času, ale aj pomoci pri každodenných aktivitách.

Podpora domovov pre seniorov

Covid-19 je najnebezpečnejší pre seniorov. Preto sme sa zamerali na pomoc Domovom sociálnych služieb (DSS). Poskytujeme vitamíny, dezinfekčné a ochranné prostriedky, germicídne žiariče, rúška… Vysielame HELP tímy na posilnenie personálu.

Help team 2
F07

Covid-19 pomoc nemocniciam

Nemocnice potrebujú urgentne oddeliť infekčné zóny. ADRA dostala úlohu rýchlo vybudovať ľahké deliace priečky (filtre) z lexanu, ktoré chránia pacientov i lekárov a zdravotníkov. 

Covid-19
testovacie centrá

Pandémia koronavírusu si vyžiadala rýchlu reakciu – vybudovať odberné miesta na testovanie. ADRA dostala príležitosť využiť svoje skúsenosti a zaisťovala logistiku pre testovanie. 

K 020
20201214_141852

Podpora dištančného vzdelávania detí

Zavreté školy a ON-LINE vyučovanie sú zvlášť veľký problém pre sociálne slabé rodiny. Preto získavame a distribuujeme počítače a notebooky aby aj deti, ktorých rodičia „na to nemajú“ mohli ďalej študovať.

UKONČENÉ PROJEKTY

Krízový intervenčný tím