Venujte
2% dane

Venujte 2% zo svojich daní

Ak nemáte ani čas, ani peniaze, môžete nám darovať niečo, čo aj tak už nepatrí Vám, ale štátu. 2% svojich daní. Vy máte právo rozhodnúť komu pomôžu. 

V ADRA ich použijeme na spoločný boj proti COVID-19. 

2% vašich daní
pomáhajú spolu s nami

Ako ADRA Použije vaše 2%

Rozhodnite, kam pôjdu Vaše 2% z daní. Nie je to pre Vás žiaden výdavok navyše a pritom môžete pomáhať s nami. Venujte ich na podporu aktivít ADRA a potom sledujte cez naše médiá, ako Vaše 2% z daní pomáhajú. Ďakujeme.

Vďaka Vašim 2% z daní sme na Slovensku mohli napríklad:

  • pomôcť postihnutým tragickým výbuchom v Prešove
  • pomáhať domovom sociálnych služieb počas koronakrízy
  • rozvíjať sieť dobrovoľníkov, ktorí sa venujú praktickej pomoci ľuďom v núdzi 

Ako darovať 2%

Ak ste zamestnanec, požiadajte svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň z príjmov a o potvrdenie o zaplatení dane. Do 30. apríla 2021 pošlite alebo osobne doručte tlačivá daňovému úradu v mieste Vášho trvalého bydliska. Ak ste v roku 2020 odpracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník, môžete nám venovať dokonca až 3% z Vašich daní. Venovaná suma však nesmie byť nižšia ako 3 eurá. Daňový úrad od 90 dní prevedie Vaše 2% na náš účet  Poskytnutá suma bude v plnom rozsahu použitá na pomoc ľuďom v núdzi na Slovensku.

Ak ste živnostník, alebo máte firmu (FO alebo PO), do 31. marca 2021 podajte daňové priznanie – formulár pre venovanie 2 % z daní je súčasťou daňového priznania. Stačí ho vyplniť, doručiť na daňový úrad a zaplatiť daň za rok 2020. Venovaná suma nesmie byť nižšia ako 3 eurá u fyzickej osoby – podnikateľa resp. 8 eur u právnickej osoby. Ak právnická osoba v roku 2020 a do termínu na podanie daňového priznania za rok 2020 nedarovala finančné prostriedky v sume min. 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel, v tomto prípade môže poukázať iba 1 % z dane. Daňový úrad prevedie 2 % (1 %) z Vašich daní na náš účet do 90 dní.

Predvyplnené tlačivo pre ADRA nájdete TU