V ohrození

Prírodné katastrofy, vojnové konflikty, havárie a nešťastia zanechávajú tisíce nevinných obetí. Títo ľudia sú odkázaní na našu humanitárnu pomoc. 

Vďaka medzinárodnej sieti ADRA môžeme spojiť sily a účinne pomáhať v prvej línii.

Požiar v Kecerovciach

Pomohli sme 6 rodinám, ktoré ničivý požiar v Kecerovciach pripravil o strechu nad hlavou.

Kec 03
Pomoc po ničivom tornáde na Morave

Tornádo v Čechách

Tornádo, ktoré zasiahlo 24. júna 2021 Južnú Moravu bolo jedno z najničivejších v histórii Európy. Tímy dobrovoľníkov ADRA pomohli v najviac postihnutých obciach.

Zemetrasenie
v Chorvátsku

Obete na životoch, zranení, tisíce zrútených a poškodených domov, viac ako 64 000 postihnutých. ADRA koordinovala pomoc v župe Glina.  

CH 03
Bejrut 01

Výbuch v Bejrúte

Explózia, ktorá nastala 4. augusta 2020 v Bejrútskom prístave zničila polovicu mesta a zanechala za sebou stovky obetí, 5 000 ranených. 300 000 ľudí prišlo o strechu nad hlavou. Prostredníctvom medzinárodnej sieti ADRA sme sa zapojili aj my.

Výbuch plynu a požiar v Prešove

Desiatky rodín prišli o strechu nad hlavou, viacerí o svojich najbližších. Slováci mimoriadne veľkoryso prispeli do našej finančnej zbierky. Vyzbieraných 14 853,92 € sme odovzdali priamo postihnutým rodinám.   

DSC05934
B 02

Utečenecká kríza v Bosne

December 2019. Stovky utečencov uviazli v preplnených táboroch pri Sarajeve. Podporili sme službu ADRA Bosna a odovzdali sme im spacáky, deky, hygienické potreby.

sk_SKSK