Dobrovoľník roka

Dobrovoľníkom roka 2021 sa stal náš EU Aid dobrovoľník pôsobiaci v Turecku, Martin Pavelka. Nomináciu a vyznamenanie si odniesla aj dobrovoľníčka Dominique.

 
Náš dobrovoľník Martin Pavelka získal ocenenie „Srdce na dlani“ v kategórii „Dobrovoľník/čka pomáhajúci/a v zahraničí v roku 2021“.
 
Martin pôsobil 2.5 roka ako EU Aid dobrovoľník v tureckej organizácii Small Projects Istanbul, kde sa venoval pomoci sýrskym utečeneckým rodinám. Ako projektový koordinátor implementoval projekty zamerané na neformálne vzdelávanie, psycho-sociálnu podporu a sociálnu inklúziu. Popri tom viedol tím päťdesiatich lokálnych a zahraničných dobrovoľníkov a venoval sa aj marketingovej podpore sociálnemu podniku Muhra, v ktorom sýrske utečenkine vlastnoručne vyrábali tradičné šperky, doplnky a oblečenie.
 
Martin má bohaté skúsenosti s dobrovoľníctvom a toto nebol jeho prvý dobrovoľnícky pobyt. V roku 2018 sme ho vyslali do Gruzínska, kde rok pôsobil ako SlovakAid dobrovoľník v organizácii For Better Future.
 
Sme veľmi radi, že sme mohli Martina znova vyslať, no oveľa viac nás teší, že sa od tohto mesiaca stáva plnohodnotným členom nášho ADRA tímu a bude pracovať ako Manažér projektov a komunikácie. Gratulujeme, Martin, a vitaj v tíme!
 
Dnes večer bola vyznamenaná aj naša dobrovoľníčka Dominique, ktorá 6 mesiacov pôsobila ako SlovakAid dobrovoľníčka v partnerskej organizácii ADRA Srbsko, kde podporovala projekty zamerané na ľudí bez domova. Gratulujeme, Dominique!
 
V rámci oceňovania „Srdce na dlani“ boli naši dobrovoľníci taktiež pozvaní do prezidentského paláca, kde sa zúčastnili neformálneho stretnutia s pani prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Počas polhodinového stretnutia, ktorého súčasťou bol aj prezidentský príhovor, sa dobrovoľníci mali možnosť porozprávať s pani prezidentkou a predstaviť svoje projekty a iniciatívy.
 
Ocenenie „Srdce na dlani“ v minulosti získali 3 naši SlovakAid dobrovoľníci – Andrij Dichťaruk, ktorý v Moldavsku pracoval na projekte agropotravinárskeho inkubátora a rozvoji moldavského vidieka, dobrovoľníčka Veronika Zimová, ktorá sa v Albánsku podieľala na projektoch podpory vzdelávania deti z vylúčených komunít a zlepšovania ich šancí na lepšie uplatnenie v živote a Samuel Čellár, ktorý pomáhal chudobným farmárskym rodinám v Keni budovať ich sebestačnosť a umožniť vzdelanie svojim deťom prostredníctvom podpory férového predaju sezamu. Ich získané ocenenia sú veľkým zadosťučinením aj našej práce.
 
Ďakujeme organizácii CARDO – Národnému dobrovoľníckemu centru za organizáciu tejto návštevy ako aj samotného podujatia Dobrovoľník roka a Platforme dobrovoľníckych centier a organizácií, ktorá od budúceho roka prevezme organizáciu tohto oceňovania, prajeme veľa úspechov.
 
Martina a Dominique môžete stretnúť už tento štvrtok o 18.00 na našom ADRA večeri v Komunitnom centre Únik.
 

sk_SKSK