Dobrovoľník roka

Andrij Dichťaruk získal ocenenie „Srdce na dlani“ v kategórií „Dobrovoľník roka 2020“.
Andrij bol vyslaný ADRA Slovensko ako dobrovoľník na 12-mesačné pôsobenie do Moldavska – najchudobnejšej krajiny Európy v rámci programu podporeného SlovakAid. Pracoval pre dve sesterské organizácie, EcoVisio a Katalyst, ktoré sa špecializujú na udržateľný rozvoj, sociálne podnikanie a rozvoj vidieka.

Andrij sa venoval najmä začínajúcemu projektu tzv. agropotravinárskeho inkubátora Katalyst Kitchens, ktorý si možno predstaviť ako zdieľanú kuchyňu pre miestnych drobných podnikateľov. Tento projekt podporuje inovatívne metódy v moldavskom potravinárstve a je prvý svojho druhu v krajine.
Veľmi nás teší, že sme mali tú česť podporiť Andrijovo pôsobenie v Moldavsku ako jeho vysielajúca organizácia.
Toto ocenenie v minulosti už získali 3 naši SlovakAid dobrovoľníci. Pred Andrijom to bola Veronika Zimová, ktorá sa v Albánsku podieľala na projektoch podpory vzdelávania deti z vylúčených komunít a zlepšovania ich šancí na lepšie uplatnenie v živote a Samuel Čellár, ktorý pomáhal chudobným farmárskym rodinám v Keni na ceste k férovému predaju sezamu, a tým budovať ich sebestačnosť a umožniť vzdelanie svojim deťom. Ich získané ocenenia sú veľkým zadosťučinením aj našej práce.
Andrij, srdečne ti blahoželáme k získaniu ocenenia. Ďakujeme za čas a energiu, ktoré si investoval do pomoci obyvateľom Moldavska, ale aj do skvelej reprezentácie Slovenska. Nech ti je ocenenie pohladením na srdci aj bránou k ďalším zaujímavým príležitostiam.
sk_SKSK