Pomoc seniorom

Situácia v domovoch pre seniorov je dramatická. Tam, kde prepukol koronavírus sa nakazilo množstvo klientov i personálu. Napriek prísnym opatreniam je veľmi ťažké zastaviť šírenie zvlášť anglickej mutácie. Mnohí seniori ani nedokážu pochopiť riziko nákazy a prísne opatrenia, preto sa rýchlo nakazia.

Čo môžeme pre našich seniorov urobiť?

  1. ZOBERTE STARKÝCH DOMOV
    Uchrániť pred nákazou v malej rodinnej bubline je oveľa jednoduchšie ako v DSS, kde sa pohybuje množstvo klientov i personálu. Ak máte k tomu vytvorené podmienky, zoberte svojich starkých k sebe. Doma je predsa len doma…
  2. UDRŽUJTE KONTAKT
    Samota a pocity opustenosti z dlhodobej izolácie v karanténe majú negatívny vplyv na psychiku a imunitu. Pravidelne im zavolajte, pozorne počúvajte a uistite ich, že na nich myslíte. Zvlášť telefonický kontakt s vnúčatami pôsobí ako liek.
  3. POSLÚŽTE AKO DOBROVOĽNÍCI
    Ak máte skúsenosti a motiváciu, môžete sa ponúknuť ako dobrovoľníci do DSS. Mnohé domovy majú na to vytvorené podmienky a vašu službu ocenia. Pomôžete tak nielen svojim najbližším, ale aj ostatným seniorom.

Ďakujeme obetavým lekárom, zdravotníkom, opatrovateľom, obslužnému personálu aj armáde dobrovoľníkov, ktorí dni a noci slúžia v prvej línii.

sk_SKSK