ADRA špajza – zbierka suchých potravín pre 13 rodín

Zbierka suchých potravín pre ľudí v núdzi

Zapoj sa teraz do zbierky suchých potravín pre ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a začínajú nový život v bezpečí na Slovensku. Pomôž nášmu Adráčikovi naplniť špajzu potravinami pre 13 rodín v núdzi.

Pre koho je pomoc určená?

Ide o ľudí ktorí utiekli pred vojnou a prenasledovaním. Získali medzinárodnú ochranu a teraz sú súčasťou nášho programu integrácie STEP 3. Povinne navštevujú kurzy slovenského jazyka, objavujú našu kultúru, vytvárajú si nové priateľstvá. Pomáhame im nájsť si školu, prácu, bývanie, lekárov, vybaviť úradné veci. Okrem právnej a psycho-sociálnej pomoci teraz potrebujú aj tvoju pomoc.

Ako môžeš pomôcť?

ADRA Slovensko vyhlasuje zbierku suchých potravín pre týchto ľudí pod názvom ADRA špajza. Vyzbierané potraviny pomôžu ľuďom v núdzi prekonať ťažšie obdobie. Asi si dokážeš predstaviť, že začiatky v cudzej krajine nie sú ľahké. Prosíme, ak môžeš, prines nám alebo pošli iba potraviny:

– neotvorené

– v záruke

– trvanlivé

Napríklad: cestoviny, múku, ryžu, cukor, strukoviny, obilniny, čaje, konzervovanú/kondenzovanú zeleninu/ovocie (hrášok, kukuricu, fazuľu a pod.). Vyzbierané potraviny z ADRA špajze odovzdáme tým, ktorí to najviac potrebujú. Do zbierky môžeš zapojiť aj svoje okolie či ľudí vo vašej firme. Ďakujeme, že pomáhate s nami.

ADRA Slovensko – ADRA špajza

Sabinovská 8, 821 02 Bratislava, Ružinov

Osobne v pondelok až piatok v čase od 9,00 do 18,00 hod. (po dohode v inom čase alebo sa pokúsime prísť pre potraviny na dohodnuté miesto), kontakt: Emília Trepáčová, 0905 579 100

Až do 21,00 hod. môžete odovzdať potraviny vo vedľajšej budove ŠKODA na vrátnici – Sabinovská 6, stačí zazvoniť na zvonček pri vchode. Ďakujeme za pomoc vám aj našim milým a ochotným informátorom na vrátnici, ktorí preberú potraviny vo večerných hodinách za nás.

Zbierka potrvá do 9. 8. 2018

 

Prispej teraz online – ADRA špajzu naplníme za teba

Do zbierky sa môžeš zapojiť aj tak, že nám teraz jednoducho pošleš ľubovoľnú sumu cez online darcovský portál a my zakúpime potrebné potraviny za teba, vo veľkosklade za výhodné ceny.

>>Chcem prispieť<<

 

 

Napísali o ADRA špajzi

 

Týždeň.sk

Denník N

Bratislava 24

Ženy v meste

>>ADRA špajza – Tlačová správa<<

 

Ďakujeme za všetky potraviny aj za 640 Eur na nákup!

Prispeli ste sumou 640 Eur a približne 100 kg potravín. Ďakujeme! Spolu pomôžeme 13-tim rodinám prekonať ťažšie obdobie. Má to zmysel.

 

Príbeh Ameera

Vypočuj si teraz krátky príbeh nášho kamaráta Ameera, ktorý nám ako kultúrny mediátor pomáha pri integrácii ľudí na Slovensku. Aj on bol nútený opustiť svoj domov a našiel bezpečie u nás.

>>VIDEO<<

 

Zisti teraz viac o tom, ako a prečo pomáhame

Prečítaj si najnovší článok o integračnom projekte STEP 3 a pozri si našu aktuálnu výročnú správu plnú zaujímavostí – zistíš viac aj o ďalších projektoch pomoci ADRA na Slovensku aj v zahraničí. Už 25 rokov pomáhate s nami, ďakujeme 💛

Výročná správa 2017 – naša pomoc má zmysel

 

 

sk_SKSK