UGANDA – potravinová sebestačnosť

Projekt FOUR (Farming oportunities for Uganda and Rwanda)

ADRA Slovensko v spolupráci s ADRA Uganda realizuje projekt na rozvoj farmárstva a záhradníctva. Naša dlhodobá humanitárna misia je lokalizovaná v oblasti Kyaka 2, kde žije viac ako 120 000 prisťahovalcov. Pomôžeme miestnym novousadlíkom aby dokázali uživiť svoju rodinu z vlastnej záhrady. Poskytneme im semená, sadenice, záhradnícke náradie a praktické zaškolenie.

Na mieste už pôsobia naši humanitárni pracovníci Marek a Sandrine Soósovci a zaisťujú vybudovanie farmy na pestovanie sadeníc zeleniny a ovocných stromov. 

Farma poskytne príležitosť aj pre ďalších dobrovoľníkov zapojiť sa do pomoci.

Situácia:

Uganda prijala na svojom území 1 400 000 utečencov (štatistika r. 2020, tretie miesto na svete). Ako to robia? Pre ľudí, ktorí do krajiny utiekli z Konga, Etiopie, Južného Sudánu alebo Burundi…, pre politické nepokoje, násilnosti, vojny, sucho a hlad, majú netradičné riešenie. Namiesto umiestnenia v utečeneckých táboroch im poskytli v určitých oblastiach pôdu. Na pozemku 30x30m si môže rodina postaviť príbytok a pestovať zeleninu i ovocie pre vlastnú obživu. Využiť sa musí každý meter. 

Partneri

Uganda má vytvorené podmienky, ADRA Slovensko vie ako na to, Slovak AID poskytol finančnú podporu pre náš projekt, ADRA Uganda pripravila lokalitu aj miestny tím. 

Podporte náš projekt

Aj vy sa môžete zapojiť do pomoci v Ugande:

  • Pravidelne alebo jednorázovo podporovať humanitárnu misiu v Ugande 
  • Zakúpiť konkrétne produkty pre miestnych obyvateľov prostredníctvom nášho helpshopu.  

Foto

Súvisiace články

Produkty v HeLPshope