COVID-19 – ADRA pomáha!

ADRA reaguje na mimoriadnu situáciu!

Cez víkend nás kontaktovali lekári z kliniky infektologie na Kramároch, ktorí riešia COVID-19 s prosbou o pomoc pri logistickom zabezpečení externého pracoviska na vyšetrovanie pacientov podozrivých na coronavírus.

V nedeľu 15. marca vo večerných hodinách sa riaditeľ ADRA spolu programovým riaditeľom ADRA zúčastnili na Skype porade s lekármi a logistikmi pracoviska na Kramároch, a dohodli predbežnú spoluprácu ADRA v oblasti logistiky.
V pondelok 16. marca ráno a počas dňa bola ADRA v teréne – v mieste budúceho testovania na Kramároch a pokračovalo sa v príprave opatrení.

Priebežný výsledok práce v pondelok 16. marca večer:
ADRA Slovensko je partnerom Infekčného oddelenia nemocnice na Kramároch a spolupracuje na zabezpečení logistiky na parkovisku a v exteriéri nemocnice.
Po dohode zabezpečujeme:
* kontajner-kancelária pre evidenciu a selekciu pacientov (už dnes sme ho doviezli, postavili na miesto a pripojili k elektrike)
* stan, ktorý bude slúžiť ako externá čakáreň a prístrešok (už je dovezený v Blave, zajtra ho postavíme)
* mobilné WC – zajtra bude dovezené
* mobilné oplotenie areálu – zajtra bude dovezené
* nádoby na odpad – zajtra dovezieme
* označenia a orientačné tabule – zajtra budú vyrobené
* stoličky a ďalšie dva stany – sú dovezené z hlavného skladu ASDRA (Považská Bystrica) do pohotovostného skladu v Bratislave pre ďalšie potreby

Zajtra v utorok 17. marca celú logistiku dorobíme a odovzdáme do užívania. Vítame každú pomoc v podobe dobrovoľnej práce. Otvorené sú pozície pre dobrovoľníkov (aj nezdravotníkov) pre organizáciu práce s pacientmi. Záujemci kontaktujte nás cez e-mail office@adra.sk.

Sme radi, že sme sa mohli takto zapojiť. Určite je dobré, že ako ADRA máme logistické zázemie a môžeme pomáhať, kde to naozaj treba – tentokrát priamo v epicentre pomoci.
Je to veľmi operatívne, ale keď treba veci riešiť, je nutné konať pružne.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú!

Stanislav Bielik
riaditeľ ADRA

sk_SKSK