Diskusia KIT-u po projekcii filmu Striedavá starostlivosť

ADRA Slovensko vás pozýva 18. apríla o 18ej do petržalského Artkina za zrkadlom na projekciu oceňovaného francúzskeho filmu ‚Striedavá starostlivosť‘ (Jusqu᾿à la garde, 2017, 93 min). Po skončení filmu na temnú, no dôležitú tému násilia, páchaného v rodinách, bude nasledovať diskusia s odborníčkami ADRA KIT-u (Krízového intervenčného tímu), ktoré komplexne pomáhajú obetiam domáceho násilia a sexuálneho zneužívania na Slovensku. Okrem intervencie, sociálnej adaptácie a rehabilitácie či advokácie patrí medzi ich činnosti aj prevencia násilia a osveta v podobe verejných podujatí. Práve preto vás pozývajú na túto projekciu s diskusiou.
O filme ‚Striedavá starostlivosť‘:
Snímka ukazuje, že domáce násilie nie je jednoduché, že to nie je niečo čo príde a odíde. Musíte byť stále v strehu. Človek, ktorý vás ohrozuje, vás nechce nechať len tak odísť. A ak s ním máte syna, stáva sa jeho najväčšou zbraňou. Pri boji o opatrovníctvo stojí vaše svedectvo proti jemu. A sudkyňa nemusí rozhodnúť vo váš prospech. Viac o filme na stránke ASFK.
 
O Krízovom intervenčnom tíme (KIT):
V rámci projektu bezplatnej právnej pomoci identifikovali pracovníčky organizácie ADRA Slovensko potrebu hovoriť nahlas o násilí a pomáhať obetiam domáceho násilia aj sexuálneho zneužívania na Slovensku. Aktuálne poskytujú komplexné právne a psycho-sociálne služby skoro štyrom desiatkam osôb s cieľom pomôcť im: vystúpiť z kruhu manipulácie v násilnom zväzku a začať žiť nový dôstojný život. Viac o činnosti KIT-u na stránke ADRA.
Ďakujeme za spoluprácu a podporu týmto partnerom: Artkino za zrkadlom, Slovenský filmový ústav (SFÚ) a Klapka.sk. Viac info o podujatí aj na našej Facebook stránke tu. Súťaž o lístky na podujatie prebieha tu. Súťaž o sériu DVDčiek zasa tu.
sk_SKSK