Domov sociálnych služieb Pohorelská Maša

Aj toto leto sme spolu s našimi dobrovoľníkmi navštívili Domov sociálnych služieb Pohorelská Maša.

Zariadenie poskytuje starostlivosť viac ako 120 dievčatám a ženám s rôznymi stupňami telesného a mentálneho postihnutia. Klientky zariadenia boli nášmu príchodu veľmi rady a viaceré nás zďaleka vítali radostnými výkrikmi: „ADRÁ-ci sú opät tu!“.
 
Nasledujúce tri dni sme strávili rozhovormi s klientkami, spoločnými prechádzkami, hrami, tvorivými aktivitami, spievaním a dokonca sme zorganizovali aj Pohorelskú SuperStar. Veľmi nás potešilo, že sme na vychádzku mohli zobrať aj klientky na vozíkoch. Novou skúsenosťou pre nás bola návšteva oddelenia s ležiacimi a nehovoriacimi pacientkami. Zahrali sme im na gitare pár piesní a na vyčarovanie veľkej radosti sme nepotrebovali ani slová.
 
Aj tento rok si odnášame pekné zážitky zo spoločne prežitých chvíľ a prostú radosť zo života. Klientky nám svoju vďačnosť vyjadrili malými darčekmi a nezabudli nám napísať svoje kontaktné údaje a adresy, aby sme si mohli písať listy.
 
Náš veľký obdiv patrí zamestnankyniam ústavu, ktoré sa napriek náročným podmienkam starajú o dievčatá každý deň. Ich dobrú prácu dosvedčujú samotné klientky, ktoré sa za ne modlia a rady nám rozprávajú o svojich obľúbených vychovávateľkách a o programoch, ktoré s nimi nacvičujú.
 
Pripájame sa k prianiam o ich silu a zdravie.

sk_SKSK