Generátory pre Ukrajinu

Zdravotníckym zariadeniam v Kyjeve sme odovzdali generátory. 

V piatok 6.1.2023 sme slávnostne (v garáži sanitiek rýchlej zdravotníckej pomoci) odskúšali a odovzdali do užívania 4 generátory, ktoré poslúžia 4 strediskám záchrannej zdravotnej služby v Kyjeve a jeho okrajových štvrtiach. Elektrické generátory nám venovali Nadácia SPP a Nadácia EPH, a napomôžu zachraňovať ľudské životy aj počas útokov a výpadkov elektriny.
 
ADRA reportáž z Ukrajiny zachytáva našu cestu na Ukrajinu a odovzdávanie generátorov
v kyjevských nemocniciach. (január 2023)
 
Vedúci lekár záchrannej zdravotnej služby vyjadril vďaku ADRE a aj všetkým Slovákom, ktorí sa zapojili do pomoci: „Je to najkrajší vianočný dar, aký sme mohli dostať. Bez elektriky nedokážeme zachraňovať ľudské životy. Výpadky elektriny sú v tomto období veľmi časté a nedokážeme ich predvídať. Naše záchranárske tímy musia byť kvôli raketovým útokom v neustálej pohotovosti. Ďakujeme donorom a všetkým dobrým ľuďom na Slovensku, ktorí nám pomáhajú zachraňovať ľudské životy“. Výkonný riaditeľ ADRA Ukrajiny, pán Arťom Dichťarjuk, sa postará o uvedenie generátorov do prevádzky a zabezpečí ich pravidelný monitoring.
 
Pri odovzdávaní generátorov bol prítomný aj predstaviteľ Slovenského veľvyslanectva na Ukrajine – zástupca veľvyslanca, pán Juraj Balogh, ktorý ocenil spoluprácu a pomoc neziskových organizácií pri poskytovaní humanitárnej pomoci.
 
ADRA Ukrajina odovzdá zvyšné generátory v bojmi zmietaných mestách východnej Ukrajiny, ktoré aj naďalej zúfalo súperia s nedostatkom elektrickej energie.
 
To však nie je všetko! Vďaka veľkorysému daru od ADRA Nemecko už teraz pripravujeme prevoz ďalších 61 generátorov na Ukrajinu. Zima nám so svojimi -10°C o sebe dáva vedieť, a dokazuje nám, že svetlo a teplo sú nevyhnutné na prežitie.
 
Ďakujeme všetkým vám, ktorí našu službu akýmkoľvek spôsobom podporujete.
 
Zapojte sa aj vy do pomoci. Dobročinné dary môžete aj naďalej venovať v našom HelpShop-e.
 

sk_SKSK