Monitorovacia cesta do Istanbulu

V rámci monitoringu projektu sme navštívili Istanbul a privítali v ňom našu EU Aid dobrovoľníčku Orlu.

Orla (druhá sprava) úspešne dorazila do hosťujúcej organizácie Small Projects Istanbul (SPI), v ktorej bude počas najbližších 5 mesiacov pôsobiť ako Income Generation Specialist. Sociálnemu podniku Muhra bude pomáhať s marketingom, e-commerce a predajom produktov, vyrobených sýrskymi utečenkyňami.
 
Na foto vidíte sprava nášho kolegu Martina, Candan (Orlina manažérka v SPI), dobrovoľníčku Orlu, a Anasa (Orlin mentor v SPI).
Orla však nie je prvou dobrovoľníčkou, ktorú sme do SPI vyslali. Pred ňou tu 2.5 roka pôsobil náš dobrovoľník Martin, ktorý za svoje dobrovoľnícke pôsobenie získal ocenenie „Dobrovoľník roka – Srdce na dlani“. Martin je od apríla členom nášho ADRA tímu a keďže organizáciu SPI pozná viac ako dobre, bol to práve on, koho sme sem vyslali na monitorovaciu cestu. Tá mala za účel zabezpečiť, aby hosťujúca organizácia bola pripravená na príchod novej dobrovoľníčky.
 
No a aké pocity má náš kolega Martin, ktorý sa tak na pár dní vrátil do svojej bývalej hostiteľskej organizácie? „Myslím, že úsmevy na našich tvárach hovoria sami za seba. Príprava prebehla veľmi hladko a bolo pre mňa veľmi príjemné vidieť mojich bývalých kolegov. Som presvedčený, že Orla bude pre Muhru veľkým prínosom a posunie organizáciu na novú úroveň. Taktiež dúfam, že si dokáže užiť to, čo Istanbul ponúka. Je to fascinujúce mesto, ktoré je plné extrémnych kontrastov a silných ľudských príbehov. Treba sa mu len oddať,“ vraví Martin.
 
Teší nás, že na naše dobrovoľnícke projekty máme možno vysielať takých šikovných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky. Orle želám veľa úspechov a o jej dobrovoľníckom pôsobení vás budeme informovať.
 
Na foto vidíte sprava nášho kolegu Martina, Candan (Orlina manažérka v SPI), dobrovoľníčku Orlu, a Anasa (Orlin mentor v SPI).
 
Vysielanie humanitárnych dobrovoľníkov a dobrovoľníčok je súčasťou projektu SuDHAV3 (Sustainable Development through Humanitarian Aid Volunteers 3), ktorý je financovaný Európskou komisiou a spolufinancovaný zo zdrojov SlovakAid.

 

sk_SKSK